• Wyświetleń: 1974
    • Dodano: 2017-01-27 / 23:50

Orlik Opole wywiózł komplet punktów z Nowego Targu

Opolanie wygrali wjazdowe spotkanie z TatrySki Podhale Nowy Targ 3:0. Bohaterami meczu okazali się Michael Cichy i John Murray. Hokeiści dopisując cenną wygraną, awansowali w tabeli na 4 miejsce z dorobkiem 52 punktów.

Pierwsza tercja to wyrównane starania obu ekip. Ataki po jednej, jak i po drugiej stronie nie dały prowadzenia żadnej z drużyn. Bliscy zdobycia bramki byli Kulmala i Paryzek, lecz obaj nie zdołali oszukać dobrze broniącego Kapicy. Akcja za akcją nie zaowocowały celnym strzałem, który minąłby linię bramki.

Druga odsłona zaczęła się lepiej dla drużyny gości. Kilka początkowych akcji nie zdołały zmienić bezbramkowego remisu. Dopiero w 32 minucie wynik otworzył Cichy, silnym strzałem, który oszukał bramkarza gospodarzy. Dobra gra w ataku i znakomite obrony Murraya, pozwoliły dowieść jednobramkowe prowadzenie do końca tercji.

Trzecia tercja to dominacja Orlika na wyjazdowym lodowisku. Już w 42 minucie Przygodzki zdobył gola na podwyższenie wyniku. Podopieczni Douga McKaya poszli za ciosem. 6 minut później Cichy ogrywając Tomasika, z zerowego kąta pokonał Kapicę i tym samym świętował swoje drugie trafienie w tym meczu. Dobrze broniący Murray nie dopuścił do tego, aby końcowe strzały gospodarzy zmieniły wynik spotkania. Opolanie wywieźli cenne punkty z meczu wyjazdowego i od tej pory przygotowują się do kolejnego spotkania na Toropolu, które już w najbliższą niedzielę.

2017-01-28 09:33:52 [89.74.189.*] id:1505375