• Wyświetleń: 1818
    • Dodano: 2017-01-22 / 01:27
    • Komentarzy: 1

AZS Politechnika Opolska wygrała 3:0

Siatkarki Politechniki zwyciężyły w sobotnim meczu na własnej hali z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0. Nasze zawodniczki po dość szybkim meczu dopisały trzy cenne punkty na swoje konto i umacniają się tym samym na 7 miejscu w tabeli z dorobkiem 17 punktów.

Opolanki od początku spotkania dominowały na własnym terenie. Pierwszy set to co prawda, wyrównane starcie obu ekip, lecz z lekką przewagą naszych zawodniczek. Celne ataki i minimalne błędy rywalek doprowadziły do zwycięstwa 25:22.

Druga część była podzielona na dwa etapy. Najpierw dobrze prezentowały się gliwiczanki. Uciekały na punkty, a nasze zawodniczki musiały nadganiać wynik. Potem gra się odwróciła. Politechnika Opolska doprowadziła do remisu i przegoniła rywalki na samym finiszu. Końcowa seria punktowa Opola całkiem pogrążyła Gliwice. Set zakończył się triumfem 25:19.

Trzeci, i jak się później okazało ostatni, set to całkowita dominacja opolanek. Celne ataki i dobra gra w obronie pozwoliły wygrać tę część 25:18 i świętować zwycięstwo w całym meczu 3:0. Cenne punkty zostały w Opolu, po których AZS KU Politechniki Opolskiej umacnia się w środku tabeli.

2017-01-22 18:19:16 [89.74.43.*] id:1503999
    RealistaOpolski: Napisał postów [379], status [pismak] Reputacja
    Aż wstyd, że do tej pory nie ma tutaj żadnego komentarza. BRAWO dziewczyny! Oby tak dalej! AZS Politechnika Opolska rządzi! :)