• Autor: Sportowy Krecik
    • Wyświetleń: 1685
    • Dodano: 2017-01-22 / 01:22

Uni Opole po ciężkim meczu wygrało u siebie w tie-breaku

Siatkarki Uniwersytetu Opolskiego pokonały Zorzę Wodzisław Śląski 3:2. Podczas meczu nie brakowało emocji i wielu nerwów, ponieważ zawodniczki ECO raz efektownie zdobywały punkty, a innym razem popełniały najprostsze błędy.

Pierwszy set należał do gości. Zawodniczki z Wodzisławia okazały się lepiej przygotowane w końcowych akcjach. Różnica w tabeli, między tymi drużynami, nie była widoczna w grze na hali. Mimo walki podopieczne Patryka Fogla nie poradziły sobie z rywalkami. ECO przegrało w premierowym starciu 25:27.

Druga odsłona była już lepsza w wykonaniu opolanek. Ataki na siatce, czy dobre bloki pozwoliły na przewagę punktową. Wykończenia Magdaleny Woźniczki dały wiatru w żagle swoim koleżankom. W tym rozdaniu wreszcie udawało się to, czego w pierwszej części zabrakło.
    Zawodniczki ECO wygrały 25:20 doprowadzając remisu.

W trzecim secie niestety znowu wygrały przyjezdne. Walka na punkty do końca seta była bardzo emocjonująca. Dobre zagrywki, po których opolanki wychodziły na prowadzenie były chwilę później niwelowane na rzecz prostych błędów w obronie. W końcówce szczęście uśmiechnęło się do rywalek, które znów zwyciężyły na przewagi 25:27.

Czwarte rozdanie należało bezwzględnie do ECO. Celne ataki, dobra gra w obronie i brak większych błędów w poszczególnych formacjach, dały obraz skupienia i koncentracji naszych siatkarek. Drużyna uniwersytecka rozgromiła Zorzę 25:10 i pokazała, że tanio meczu nie odda.

Walka trwała do samego końca. Decydującego starcia nie wytrzymały zawodniczki i trener z Wodzisławia. Proste błędy i problemy w ustawieniu, pozwoliły aby ECO bezwzględnie wykorzystało te mankamenty na swoją korzyść. Wynik 15:8 dla gospodarzy dał kolejną wygraną ECO UNI Opole i umocnił siatkarki na szczycie tabeli.