• Wyświetleń: 1064
    • Dodano: 2017-01-20 / 22:56

Orlik Opole przegrał mecz na wyjeździe

Opolscy hokeiści przegrali wyjazdowe spotkanie z Comarch Cracovią 3:0. Miasto Kraka niestety okazało się lepiej przygotowane do rywalizacji i dobrze bronili bramki w piątkowym meczu. Opolanie nie potrafili ani razu trafić celnie do siatki gospodarzy.

Od początku meczu na lodowisku górowali gospodarze. Pierwsze minuty pokazały na co stać w tym spotkaniu drużynę byłej stolicy. Rywale często ostrzeliwali bramkę Murraya, lecz nie potrafili go pokonać w premierowej odsłonie.

W drugiej tercji znów uwidoczniła się przewaga Cracovii. Grę miejscami w przewadze liczebnej wykorzystywali zawodnicy Krakowa, którzy stwarzali sobie coraz więcej sytuacji podbramkowych. Akcje po obu stronach nie zmieniły bezbramkowego remisu, aż do 40 minuty meczu. Bramkę do szatni po fantastycznej klepce zdobył Dziubiński.

Trzecia tercja zaczęła się minimalnie lepiej dla Opola. Gra w przewadze pozwoliła na zbudowanie sobie dogodnych sytuacji, lecz strzały opolskich hokeistów mijały klatkę rywala. W 43 minucie Damian Kapica po długim rogu podwyższył przewagę Cracovii. Kraków poszedł za ciosem i 4 minuty później strzał Filipa Drzewieckiego, ustanowił wynik końcowy tego spotkania na 3:0. W 56 minucie gospodarze mogli jeszcze podwyższyć, lecz nie wykorzystali tak zwanej „setki”. Trzy punkty zostały w Krakowie, a podopieczni Douglasa McKay’a wracają do Opola, by w niedzielę zagrać u siebie z JKH Jastrzębiem Zdrój.

2017-01-21 08:01:32 [89.74.189.*] id:1503730
    Przecież sracovia operuje milionami od profesora Filipiaka. Orlik Opole!