• Wyświetleń: 1602
    • Dodano: 2017-01-15 / 23:01

Orlik Opole pokonał u siebie Tempish Polonię Bytom 3:2

Orlik po ciężkim meczu na własnym lodowisku zwyciężył nad dobrze grającym dziś rywalem. Bohaterem meczu okazał się Kacper Guzik. Hokeiści przygotowują się teraz do wyjazdowego starcia z Comarch Cracovią.

Pierwsza tercja to wyrównane starcie obu ekip. Mimo większej ilości oddanych strzałów na bramkę rywala, opolscy hokeiści nie potrafili znaleźć sposobu na bramkarza Polonii Bytom. Wynik meczu otworzył dopiero w 16 minucie Roman Malinik, który silnym strzałem pokonał opolską obronę. Wynik 0:1 utrzymał się do końca tercji.

W drugiej odsłonie meczu Orlik zagrał minimalnie lepiej. Początkowo nie umiał dwukrotnie wykorzystać gry w przewadze. Ostrzeliwali bramkę Polonii z takim samym skutkiem jak w pierwszej. Dopiero w 32 minucie do remisu doprowadził Demjaniuk. Opalanie poszli za ciosem i trzy minuty później, po akcji sam na sam wyszli na prowadzenie. Dobre podanie od kolegi dostał Guzik i mocnym strzałem w sytuacji sam na sam umieścił krążek w siatce. Po drugim rozdaniu na tablicy wyników było 2:1.

W trzeciej odsłonie znów nie zabrakło sytuacji podbramkowych. Akcje po jednej jak i po drugiej stronie nie zmieniły rezultatu gry w początkowej fazie tercji. Niestety w 53 minucie grę w przewadze wykorzystali rywale. Po raz drugi do siatki trafił Roman Malinik. 4 minuty przed końcem na 3:2 trafił ponownie Guzik. 2 minuty do końca meczu to wycofanie bramkarza gości, lecz walka o jednego zawodnika więcej w polu nie dała oczekiwanych rezultatów. Mecz zakończył się szczęśliwym zwycięstwem Orlika 3:2.