• Wyświetleń: 1641
    • Dodano: 2017-01-15 / 07:27

Siatkarki AZS Politechniki Opolskiej wygrały na wyjeździe 3:2

KU AZS Politechnika Opolska okazała się lepsza w wyjazdowym spotkaniu z MKS Calisia Kalisz. Wynik zaciętego meczu rozstrzygnął dopiero tie-break. Oba zespoły zaprezentowały widowiskową siatkówkę. Długie wymiany były domeną tego spotkania.

Gra w każdym z pięciu setów była wyrównana. Miejscami walka punkt za punkt i długie wymiany piłek szybko wykończyły zawodniczki oby dwu drużyn. Pierwszego seta wygrały opolanki 21:25. Drugi zaś należał do gospodarzy. Zawodniczki MKS-u odwdzięczyły się wygrywając 25:21..

W trzecim secie siatkarki z Politechniki odskoczyły punktowo pod koniec partii i triumfowały nad rywalkami 18:25. Czwarte starcie znowu dla kaliszanek 25:17. Ostatni, decydujący set to skumulowanie wszystkich sił i siatkarskich umiejętności po stronie przyjezdnych. Wygrana Politechniki Opolskiej pozwoliła cieszyć się z cennego wywalczenia punktów z drużyną, która umiejscowiona jest szczebel wyżej niż opolanki.

AZS KU Politechnika Opolska zajmuje obecnie 9 miejsce z dorobkiem 14 punktów na swoim koncie.