• 0
  • Autor: Sportowy Krecik
  • Wyświetleń: 2884
  • Dodano: 2017-01-12 / 09:57
  • Komentarzy: 1

ZAKSA awansowała do finałów Pucharu Polski

 
 
ZAKSA awansowała do finałów Pucharu Polski

(Fot. Archiwum)

W środę ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Effector Kielce 3:0. Wygrana w tym meczu oznacza zakwalifikowanie się do najlepszej czwórki w Polsce. Podopieczni Ferdinando de Giorgiego zagrają w półfinale z Jastrzębskim Węglem pierwszego dnia finałowego turnieju we Wrocławiu.

W pierwszym secie z jak najlepszej strony zaprezentowali się Rafał Buszek, Dominik Witczak i Mateusz Bieniek. Dobre zagrywki i konsekwentna gra na siatce pozwoliła gospodarzom często wychodzić na prowadzenie. W końcowej fazie rywale podgonili wynik, aż do stanu po 22. As serwisowy Mateusza podciął skrzydła kielczanom na samym finiszu i tym sposobem przypieczętował wygraną do 22 w tym rozdaniu.

Druga odsłona spotkania to ponownie dobre akcje ze strony Dominika Witczaka. Dobrze dogadywał się z Sam Deroo i początkiem seta stworzyli zgrany duet. Kieleccy siatkarze wyszli na prowadzenie i do połowy tej części rozgrywki, to oni nadawali rytm grze. ZAKSA reaktywowała siły za pomocą Benjamina Toniuttiego i ponownie Rafała Buszka. Remis po 18, był momentem przełomowym, od którego celne ataki Mateusza Bieńka pozwoliły doprowadzić do wygranej. Mistrz Polski ponownie triumfował nad rywalem 25:22.

Skrzydłowy Buszek w ostatniej, jak się później okazało, partii meczu dał początkowe punkty dla drużyny i ZAKSA od rozpoczęcia tej części, górowała na własnym parkiecie. Skuteczne kontrataki gospodarzy i częste błędy po stronie kielczan, umożliwiły wyjście nawet na pięcio-punktowe prowadzenie. Kłopoty w obronie rywala sprawiały także serwisy Patryka Czarnowskiego i Toniuttiego. Końcowe ataki Deroo rozgromiły przyjezdnych. ZAKSA wygrała trzeciego seta do 18 i całe spotkanie 3:0.


reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2017-01-12 11:12:43 [87.99.98.*] id:1501859  
RAII: Napisał postów [27576], status [VIP] Reputacja
rrany, jaki czad.. i co z tego?

Nick:
Treść: