• Wyświetleń: 1327
    • Dodano: 2017-01-06 / 22:42

Hokejowe gniazdo jastrzębi zdobyte

PGE Orlik Opole w wyjazdowym meczu pokonał JKH GKS Jastrzębie 3:2. Mimo momentami słabszej gry, Opolanie potrafili wywieźć cenne punkty i odskoczyć jastrzębianom w tabeli.

Wynik meczu otworzył w 8 minucie Filip Stopiński dobijając silny strzał z dystansu Sordona. Silnie broniący się rywale nie pozwolili na kolejną stratę bramki i jednobramkowe prowadzenie utrzymało się do końca pierwszej tercji.

Początek drugiej odsłony meczu to dobra akcja Orlika i strzał Martina Przygodzkiego podwyższył o jedno oczko wynik na tablicy. W 37 minucie Dominik Paś mocnym strzałem przy słupku dał pierwszą bramkę dla gospodarzy. 30 sekund przed końcem tercji Maciej Gawlik odskoczył rywalom na dwubramkowe prowadzenie strącając uderzenie Bychawskiego.

Opolscy hokeiści skutecznie bronili się przed rywalem, aż do 54 minuty w której to Tomas Kominek zdobył kontaktowego gola dla JKH. Na pochwałę zasługuje bramkarz Orlika – Murray, który wielokrotnie ratował drużynę przed utratą gola. Jastrzębianom zabrakło skuteczności w ataku i nie zdołali doprowadzić do wyrównania w tym spotkaniu.

2017-01-07 11:20:59 [89.72.245.*] id:1500555
    opol71: Napisał postów [116], status [wyjadacz] Reputacja