• Wyświetleń: 1119
    • Dodano: 2016-11-28 / 09:09

Orlik Opole w najlepszej szóstce ligi

Hokeiści Orlika Opole w ostatnim meczu pierwszej części fazy zasadniczej, musieli zdobyć w Oświęcimiu jeden punkt by być w pierwszej szóstce ligi. Mimo porażki w karnych z miejscową Unią, nasi zawodnicy osiągnęli swój cel.

Pierwsze minuty spotkania to nerwowa gra i próby ataków obydwu drużyn, pierwsi do bramki trafili jednak zawodnicy gospodarzy i gra w najlepszej szóstce dla Opola się oddalała. Pomimo wielu prób i ataków, pierwsza tercja zakończyła się prowadzeniem Oświęcimia.

Druga tercja to jeszcze większe nerwy na tafli lodowiska, co powodowało liczne kary dla obydwu drużyn. Lepiej z karami poradził sobie Orlik i dzięki Michael Cichy w zaledwie dwadzieścia jeden sekund dwukrotnie pokonał bramkarza Unii grając jednego zawodnika mniej. Trzecia tercja to już nasilone ataki Oświęcimia i próby wyrównania, ta sztuka udała się w czterdziestej szóstej minucie Kasperlik wjechał do tercji, uderzył z nadgarstka po długim rogu i padła bramka.

W dogrywce pomimo dużej przewagi Unii, kilku kar wynik nie uległ zmianie. Rzuty karne decydowały o zwycięstwie w tym meczu, Orlik Opole pomimo porażki w karnych wywalczył upragniony punkt i grać będzie w lepszej szóstce ligi

Najbliższy mecz Orlika Opole na Toropolu już w piątek o 18:00 z Polonią Bytom.

2016-11-28 18:24:33 [89.74.189.*] id:1491333
    Brawo Orlik! Zapraszam w Piątek na mecz z PB!

2016-11-28 16:57:15 [89.72.245.*] id:1491313
    opol71: Napisał postów [116], status [wyjadacz] Reputacja
    Trzeba pójść na mecz i dopingować naszym hokeistom.