• Wyświetleń: 2337
    • Dodano: 2016-11-07 / 06:59
    • Komentarzy: 1

Futsaliści Odry zremisowali na inaugurację

Opolscy futsaliści wracają po latach przerwy do gry. Klub Futsalu Odra Opole na inaugurację drugoligowych zmagań zremisował ze Strzelcem Gorzyczki 3:3. Kibice zgromadzeni licznie w hali przy Kowalskiej mogą czuć duży niedosyt.

Odra ofensywnie rozpoczęła pojedynek, swoich szans na otwarcie wyniku szukali Michał Nowosielski, Krzysztof Meryk czy Kamil Stępień. W 11. Minucie golkipera gości pokonał doświadczony Tomasz Rabanda i do końca pierwszej połowy opolanie utrzymywali się na prowadzeniu.

W drugiej połowie opolscy gracze zaczęli się mylić, co wykorzystali zawodnicy Strzelca. W 32. minucie w odstępie zaledwie 23 sekund dwukrotnie piłkę do siatki Odry posłał Dawid Maciaszczyk. W 37. gospodarze zdjęli bramkarza, a z tej okazji skorzystał Maciaszczyk, po raz trzeci wpisując się na listę strzelców. Gra stała się nerwowa, na szczęście nerwy na wodzy utrzymał Nowosielski i celnie uderzył najpierw w39. minucie, a ponownie na niespełna 30 sekund przed końcem spotkania.

- Na pewno i my, i kibice liczyliśmy na lepszą grę przede wszystkim, ale trzeba chłopakom oddać, że nie spodziewaliśmy się, że na pierwszy mecz tylu widzów przyjdzie i to gdzieś im nogi powiązało, natomiast przeciwnik też zagrał dobre zawody, bramkarz bardzo dobre, ale w końcówce obroniliśmy ten jeden punkt i trzeba grać dalej – mówi szkoleniowiec Odry Tomasz Ciastko.

Mecz miał akcent charytatywny – do puszek zbierano pieniądze dla Krzysztofa „Kwacha” Kwaśniewskiego, walczącego z nowotworem kibica Odry Opole.

2016-11-07 18:24:01 [159.205.94.*] id:1487079
    Hetman Wielki: Napisał postów [350], status [pismak] Reputacja