• Dodano: 2016-11-06 / 08:16
    • Komentarzy: 2

Pewne zwycięstwo ZAKSY w Katowicach

(Archiwum)

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle rozprawiła się z beniaminkiem z Katowic w trzech setach. GKS nawiązał równą walkę i napsuł mistrzowi Polski krwi w pierwszym secie, ale mistrz Polski udowodnił swoją wyższość i zasłużenie wygrał.

Zespół Piotra Gruszki mecz rozpoczął od prowadzenia 4:1. ZAKSA doprowadziła do stanu 7:7, ale po chwili katowiczanie znów odskoczyli na trzy „oczka”. Trójkolorowi odrobili straty i gra się wyrównała, drużyny walczyły punkt za punkt, ostatecznie atak Patryka Czarnowskiego i blok Sama Deroo przesądziły o wygranej ZAKSY 28:26.

W drugiej partii kędzierzynianie nie pozostawili złudzeń rywalom, wychodząc najpierw na czteropunktowe prowadzenie, które zwiększyli jeszcze dwukrotnie i zwyciężyli do 16. W trzecim secie także dominowała ekipa Ferdinando De Giorgi, choć GKS – owi udało się zbliżyć do mistrzów na 12:13 i 13:14 i gospodarze gonili wynik. ZAKSA ponownie zbudowała sześciopunktową przewagę, katowiczanie nie dawali za wygraną  i popisali się udaną serią, mimo to opolski plusligowiec pewnie triumfował i w tej odsłonie 25:20.

ZAKSA jest liderem zmagań i dwoma punktami wyprzedza Skrę Bełchatów.

2016-11-06 12:29:07 [94.42.101.*] id:1486992
    megapancio: Napisała postów [298], status [maniak] Reputacja
    KATOWICE - MIEJSCE GDZIE PIOTR GRUSZKA ODNOSIŁ WIELE SUKCESÓW Z KADRĄ, NIE TYM RAZEM

2016-11-06 11:09:08 [89.74.189.*] id:1486958
    JotPe: Napisał postów [5170], status [VIP] Reputacja