• Wyświetleń: 1396
    • Dodano: 2016-10-23 / 11:28

Gwardia wygrała w Legionowie

Szczypiorniści Gwardii Opole znów dostarczyli emocji i znów w pięknym stylu odnieśli zwycięstwo, tym razem w meczu wyjazdowym. Opolski superligowiec po zaciętym meczu pokonał KPR Legionowo 26:25 i zajmuje trzecią lokatę w tabeli grupy pomarańczowej.

Drużyny od pierwszych minut toczyły wyrównany bój, po 10 minutach było 3:3, ale gospodarze wyszli na prowadzenie 7:5, ale gwardziści wyrównali wynik. Po chwili znów legionowianie wygrywali 12:11, ale ekipa z Opola nie pozwoliła im rozwinąć skrzydeł i sami przejęła inicjatywę, zdobywając dwubramkową przewagę - na 14:12. Podopieczni Rafała Kuptela nie wykorzystali jednak karnego, za to odnotowali trafienie i do przerwy było 14:13 dla Gwardii.

W drugiej połowie zespoły ponownie szły łeb w łeb, ale w 44. Przemysław Zadura dał opolanom prowadzenie 23:21, jednak liczne kary dla gwardzistów sprawiły, że w 56. minucie było po 24. Gwardziści zachowali zimną głowę, dobrze spisywała się defensywa a celne uderzenia Antoniego Łangowskiego i Kamila Mokrzkiego dały opolskiej ekipie zwycięstwo.

Kolejny mecz Gwardia rozegra w Puławach.