• Wyświetleń: 1731
    • Dodano: 2016-10-15 / 10:12
    • Komentarzy: 5

Gwardia lepsza od Górnika

Piłkarze ręczni KPR Gwardii Opole pokonali Górnik Zabrze 29:27 w 7. kolejce spotkań PGNiG Superligi. Ekipy dostarczyły zgromadzonym w hali przy Kowalskiej wielu emocji, bo zacięta walka trwała do ostatnich sekund pojedynku.

Nie był to łatwy mecz. Gospodarze objęli prowadzenie po około 7 minutach gry, do bramki zabrzan celne rzuty kierował Antoni Łangowski i Mateusz Jankowski, co pozwoliło zbudować trzybramkową przewagę. Rywale odrabiali systematycznie straty, choć nie udało im się doprowadzić do wyrównania – w 17. minucie było 9:8, a w 21. 11:10 dla Gwardii. Zespół Rafała Kuptela na 6 minut przed końcem wygrywał 14:11, ale do szatni ekipy schodziły przy stanie 16:15 dla miejscowych.

W drugiej połowie bramki Michała Lemaniaka znów dały opolanom prowadzenie. Po gradacji kartek boisko musieli opuścić dwaj doświadczeni zawodnicy Jankowski i Przemysław Zadura. Przewaga gwardzistów zaczęła topnieć, mimo odnotowywanych kolejnych trafień i fantastycznych interwencji Adama Malchera w 58. minucie był remis 27:27. Gwardia grała jednak w przewadze, mimo nerwów po obu stronach zimną krew zachowali opolscy szczypiorniści, a tuż przed końcem pojedynku wynik ustalił Łangowski.

Kolejny mecz Gwardia rozegra na wyjeździe z KPR-em Legionowo.

2016-10-16 21:20:01 [89.74.189.*] id:1483073
    JotPe: Napisał postów [5170], status [VIP] Reputacja