• Wyświetleń: 2078
    • Dodano: 2016-10-12 / 12:17
    • Komentarzy: 3

Orlik pewnie zwyciężył ekipę z Oświęcimia

Hokeiści Orlika Opole pokonali Unię Oświęcim 4:2 w meczu 11. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Zespół Jasona Morgana był stroną wyraźnie lepszą i tym samym przełamał trwającą niemal dwuletnią serię przegranych z oświęcimską ekipą.

Wynik spotkania otworzył w 14. minucie Bartłomiej Bychawski po akcji Michaeala Cichego i Alexa Szczechury. Na dwie minuty przed końcem pierwszej tercji na 2:0 Orlik wyprowadził Grant Toulmin. Opolanie dominowali na lodzie i nie pozwalali rywalom na zbyt wiele – przyczynił się do tego również jak zawsze świetnie spisujący się bramce John Murray.

W drugiej części meczu trafienie odnotował Mateusz Sordon po asyście Filipa Stopińskiego i Sebastiana Szydły. W ostatniej tercji grę w przewadze wykorzystał Peter Tabacek i zdobył pierwszego gola dla Unii. Na odpowiedź Orlika nie trzeba było długo czekać – krążek do siatki gości wpakował Jon Booras. W 58. minucie bramkę zdobył jeszcze Jan Danecek i tym samym ustalił rezultat spotkania.

Po 10 rozegranych meczach Orlik zajmuje 4. lokatę i ma 21 punktów.

2016-10-13 16:42:03 [89.74.189.*] id:1482432