• Wyświetleń: 1802
    • Dodano: 2016-10-09 / 20:10
    • Komentarzy: 3

Mistrz Polski uległ w Kędzierzynie Skrze

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn – Koźle przegraną zainaugurowali sezon na własnym parkiecie. Mistrzowie Polski musieli uznać wyższość zdobywcy Pucharu Polski - Skry Bełchatów, ulegając 1:3, choć drużyny stoczyły w hali Azotów wyrównany bój.

W pierwszym secie ekipy rywalizowały punkt za punkt, w szeregach ZAKSY skutecznością popisywali się zwłaszcza Dawid Konarki i Mateusz Bieniek. Kluczowym momentem było objęcie przez miejscowych prowadzenia 19:17, którego nie oddali już rywalom i wygrali 25:22. W drugą partię natomiast lepiej weszli bełchatowianie, którzy zaczęli od dwupunktowej przewagi (3:1), gracze ZAKSY doprowadzili do stanu 6:6 i gra znów się wyrównała. Skra ponownie odskoczyła jednak na trzy punkty i utrzymywała na dystans gospodarzy. Drużyna Ferdinando De Giorgi odrobiła straty, doprowadzając do remisu 20:20. W emocjonującej końcówce minimalnie lepsi byli przyjezdni zwyciężając 28:26.

W trzecim secie kędzierzynianie prowadzili 6:4 i 8:6, ale Skra wyrównała i zdołała odskoczyć na 16:14. Trójkolorowi dogonili zespół z Bełchatowa wyrównując na 23:23, ale to Skra wygrała i tę partię 26:24.

W czwartej odsłonie pojedynku drużyny grały ze zmiennym szczęściem, ale ostatni głos należał do ekipy Philippe Blaina, która pokonała siatkarzy z Opolszczyzny do 23.

Kolejny mecz ZAKSA rozegra na wyjeździe z Lotosem Treflem Gdańsk.

2016-10-10 07:55:52 [178.37.186.*] id:1481903
    kszysiek: Napisał postów [18], status [nowy] Reputacja
    ale z tym zdjęciem to przegięcie, nie dość że sprzed 2 sezonów to jeszcze mecz z resovią

2016-10-10 17:02:24 [89.74.189.*] id:1481986