• Wyświetleń: 1494
    • Dodano: 2016-09-25 / 20:46

Orlik po raz drugi wygrywa u siebie

Hokeiści PGE Orlika Opole kontynuują zwycięską serię. Na własnym lodowisku opolanie pokonali GKS Katowice 4:2. Podobnie jak w poprzednim meczu – ze Stoczniowcem - szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść gospodarzy dopiero w końcówce pojedynku.

Zespół Jasona Morgana otworzył wynik spotkania w 5. minucie za sprawą bramki Granta Toulmina. Wydawało się, że miejscowi pójdą za ciosem i szybko podwyższą prowadzenie, jednak mimo dogodnych sytuacji w pierwszej tercji krążek nie wpadł do siatki rywali. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w drugiej części meczu – już niespełna dwie minuty po jej rozpoczęciu wynik wyrównał Dominik Nahunko, a po chwili kolejne trafienie dołożył Radosław Sawicki i katowiczanie byli górą, choć to nie do nich należał ostatni głos.

Opolscy hokeiści wolę zwycięstwa pokazali w trzeciej tercji. W 42. minucie meczu katowickiego golkipera pokonał Jon Booras. W 46. minucie do bramki GKS-u krążek posłał Alex Szczechura, a wygraną Orlika potwierdził 24 sekundy później Michael Cichy.

Po czterech kolejkach opolski zespół zajmuje 4. miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi z dorobkiem 10 punktów.

2016-09-26 21:40:48 [89.74.189.*] id:1478723