• Wyświetleń: 1885
    • Dodano: 2016-09-24 / 21:12

Gwardia ograła beniaminka na własnym terenie

Szczypiorniści KPR Gwardii Opole zainaugurowali sezon na własnym parkiecie. Zespół Rafała Kuptela pokonał Meble Wójcik Elbląg 24:21 w 4. kolejce PGNiG Superligi. W zwycięstwo duży wkład miał bramkarz Adam Malcher.

W pojedynek lepiej weszli goście, którzy rozpoczęli od prowadzenia 3:0. Pięciu minut potrzebowali gospodarze na zdobycie pierwszej bramki, jednak dobre interwencje opolskiego golkipera i strzały Michała Lemaniaka pozwoliły Gwardii szybko odrobić straty, a po rzucie Karola Siwaka opolanie wygrywali 7:5. Gwardziści podwyższyli przewagę do 4 trafień, ale po chwili naszych szczypiornistów dopadła strzelecka niemoc, co wykorzystali rywale i w 23. minucie przegrywali 9:10. Do przerwy miejscowi prowadzili 12:11.

W drugiej odsłonie Gwardia przystąpiła do ataku. Trafienia Lemaniaka i Jankowskiego dały trzybramkowe prowadzenie. Znów nie do przecenienia była skuteczność Malchera. Gwardziści wygrywali 18:13, ale ani wynik, ani poważnie wyglądająca kontuzja Grzegorza Dorsza nie wybiły z rytmu gości, którzy rzucili się do odrabiania strat. Na 8 minut przed końcem na tablicy było 21:20 dla opolan, jednak zachowali oni zimną głowę i nie pozwolili odebrać sobie zwycięstwa, ostatecznie wygrywając 24:21

Kolejny mecz Gwardia rozegra na wyjeździe ze Stalą Mielec.

2016-09-25 09:40:07 [93.179.192.*] id:1478314
    Demotywator: Napisał postów [34379], status [VIP] Reputacja