• Wyświetleń: 1607
    • Dodano: 2016-09-10 / 07:19

Gwardziści lepsi od Chrobrego

(Fot. archiwum)

Szczypiorniści Gwardii Opole zwycięstwem zainaugurowali sezon w PGNiG Superlidze. Podopieczni Rafała Kuptela na wyjeździe pewnie pokonali Chrobrego Głogów 28:23. Opolanie znakomicie spisywali się na parkiecie i byli drużyną wyraźnie lepszą.

Gwardziści rozpoczęli mecz od prowadzenia 4:1 i 6:2. W kolejnych minutach przyjezdni nie zwalniali tempa, cały czas utrzymując dystans, który w 21. minucie wzrósł do 5 bramek. Dobrze prezentowali się zwłaszcza Antoni Łangowski Michał Lemaniak czy Ignacy Bąk. W ostatnich minutach pierwszej połowy do głosu doszli goście i do szatni drużyny schodziły przy stanie 15:12 dla Gwardii.

W drugiej części spotkania opolanie znów przystąpili do ataku, systematycznie zwiększając przewagę. Po 51 minutach gry prowadzili 7 trafieniami. Dwie minuty później czerwoną kartkę otrzymał Przemysław Zadura, ale nie wybiło to opolskich graczy z rytmu. Skutecznością w bramce popisywał się Adam Malcher, znów nie zawodził Łangowski i Bąk i gwardziści przypieczętowali zdobycie dwóch punktów.

Kolejny mecz ekstraklasowiec z Opola rozegra 14 w Kwidzynie z miejscowym MMTS-em.

2016-09-10 10:13:55 [89.74.189.*] id:1475281