• Wyświetleń: 2831
    • Dodano: 2016-08-27 / 19:52
    • Komentarzy: 3

Odra znów zwycięska

Piłkarze Odry Opole pokonali u siebie Gryf Wejherowo 2:1 w meczu 6. kolejki. To czwarta wygrana opolskiego zespołu, który utrzymał pozycję lidera II ligi, mając na koncie 14 punktów. Niebiesko - czerwoni byli w pojedynku stroną lepszą i w pełni zasłużyli na komplet punktów.

Obie drużyny dobrze zaprezentowały się na boisku i stwarzały sobie dogodne sytuacje do zmiany rezultatu meczu. Na uwagę zasługuje dobry strzał Mateusza Gancarczyka w 30. minucie spotkania, kiedy to jednak piłka obiła słupek. Przed ogromną szansą na zdobycie gola stanęli goście kilka minut później, ale na nie wykorzystał jej Piotr Kołc, który mając przed sobą pustą bramkę, posłał piłkę ponad poprzeczką. Pierwsze trafienie w spotkaniu kibice zgromadzeni na stadionie przy Oleskiej obejrzeli tuż przed przerwą - piłkę z przewrotki uderzył Waldemar Gancarczyk, golkiper gości Dawid Leleń sparował ją tuż przed Przemysławem Brychlikiem, który bez zawahania dokończył dzieła.

Rywale z Wejherowa wyrównali wynik tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Arbiter podyktował "jedenastkę" po tym jak Aleksander Kowalski sfaulował w polu karnym Michała Marczaka - tym razem Kołc nie spudłował. Podopieczni Jana Furlepy podejmowali kolejne próby pokonania rywali, ale często kończyły się one fiaskiem. Dopiero w 84. minucie na wysokości zadania stanął Dawid Wolny, który pewnie pokonał bramkarza Gryfu.

Kolejny mecz Odra rozegra 4 września - na wyjeździe zmierzy się z Legionovią Legionowo.

2016-08-28 14:15:04 [31.0.123.*] id:1472845
    rosomak201: Napisał postów [426], status [maniak] Reputacja