• Wyświetleń: 2515
    • Dodano: 2016-05-29 / 10:32

Odra z Górnikiem na remis

(Fot. Archiwum)

Piłkarze Odry Opole zremisowali na wyjeździe z rezerwami Górnika Zabrze 1:1. Opolski zespół w Zabrzu poprowadził Piotr Plewnia pod nieobecność Jana Furlepy, który w drodze przygotowań do baraży pojechał podpatrywać grę rywali, dziś GKS- u  Przodkowo, jutro Vinety Wolin.

Obie ekipy rozgrywały pierwszą połowę dość niespiesznie, choć stroną dominującą byli opolanie. W 25. minucie wynik spotkania strzałem głową otworzył Krzysztof Kiercz, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego Damiana Ałdasia. Górnik szukał swoich szans, blisko zdobycia gola zabrzanie byli zwłaszcza w ostatnich minutach pierwszej odsłony meczu - Tobiasz Weinzettel  wyszedł do piłki, która okazała się poza jego zasięgiem, jednak strzał rywali na pustą bramkę był niecelny.

Tuż po wznowieniu gry, w 48. minucie bramkę na remis zdobył Filip Żagiel.  Niebiesko czerwoni znów atakowali świątynię Górnika, próby zdobycia gola podejmowali Marcin Niemczyk, Michał Sypek czy Dawid Wolny, jednak futbolówka nie znalazła drogi do siatki gospodarzy.

Dla opolskiego zespołu był to mecz o pietruszkę, zabrzanom natomiast remis gwarantuje utrzymanie w III lidze. O tym, z kim o awans zawalczy Odra, zadecydują przyszłotygodniowe pojedynki. Mecze barażowe zaplanowano na 11 i 15 czerwca.