• 0
 
  • Autor: Majlan
  • Wyświetleń: 5224
  • Dodano: 2016-05-22 / 16:46
  • Komentarzy: 2

Opolanie chętnie wzięli udział w "I Pikniku dla Betanii"

 
 
Opolanie chętnie wzięli udział w "I Pikniku dla Betanii"

(Fot. Dżacheć)

Występy artystyczne, zabawy dla dzieci, kiermasz rękodzieł, pyszna kawa oraz ciasto - wszystko po to, by na twarzach nieuleczalnie chorych ludzi choć na chwilę zagościł uśmiech. W ogrodzie Centrum Opieki Paliatywnej "Betania” odbył się piknik charytatywny połączony ze zbiórką funduszy na rzecz placówki.

- Dzisiejszym wydarzeniem kończymy tegoroczną edycję kampanii „Pola Nadziei”, promującą ideę opieki paliatywnej. Z drugiej strony chcieliśmy też umożliwić naszym podopiecznym uczestnictwo w ciekawych wydarzeniach. Przyszło naprawdę wiele osób – zarówno pacjentów, ich rodzin, jak i mieszańców miasta. Co najważniejsze, wszyscy świetnie się bawią, a o to nam przecież chodziło – tłumaczy Izabela Zeman z „Betanii”.

Na scenie zlokalizowanej w ogrodzie hospicjum nie zabrakło niezwykle ciekawych występów artystycznych. - Przygotowaliśmy bogaty repertuar – śpiewamy piosenki polskie, śląskie, niemieckie czy francuskie. Chcemy w ten sposób dać trochę radości chorym ludziom, by choć na chwilę zapomnieli o swoim nieszczęściu. To taka nasza malutka cegiełka, odrobina dobroci – tłumaczą Zofia Dąbrowska-Puda oraz Waldemar Sarnecki z Regionalnego Zespołu Wokalno-Instrumentalnego "Karlik”.

Na twarzach wielu osób – oprócz szerokiego uśmiechu – zagościły łzy wzruszenia. - To naprawdę piękne! Odkąd moja mama choruje – a trwa to już kilkanaście miesięcy – nie widziałam jej tak szczęśliwej. Niesamowite, wspaniałe wydarzenie! - mówi łamiącym się głosem córka jednej z podopiecznych „Betanii”.

Jak słyszymy, organizatorzy „I Pikniku dla Betanii” już myślą o kolejnym takim przedsięwzięciu. - Chciałabym, by była to impreza cykliczna, byśmy za rok ponownie kończyli „Pola Nadziei” tak wspaniałym wydarzeniem – kwituje Izabela Zeman.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2016-05-22 21:53:36 [217.99.133.*] id:1452954  
egzekutor55555: Napisał postów [230], status [maniak] Reputacja
o widownia jest

Nick:
Treść:
2016-05-22 20:51:30 [89.76.171.*] id:1452943  
Demotywator: Napisał postów [34172], status [VIP] Reputacja
Po minach widać że Padaka...jak wuj....lepsze byłyby warcaby i bingo;)

Nick:
Treść: