• Wyświetleń: 1798
    • Dodano: 2016-04-23 / 08:34

Raz, dwa, trzy - i ZAKSA prowadzi w finale 2:0

Nie ujmując nic zawodnikom z Kędzierzyna - Koźla, broniąca tytułu Resovia Rzeszów swoją grą bardzo pomaga ZAKSIE w zwycięstwie. W drugim meczu gracze Ferdinando de Giorgiego wygrali 3:0, w setach do 18,19 i 21.

Mimo wszystko początek rywalizacji zapowiadał wyrównane spotkanie. Resovia rozpoczęła od prowadzenia 2:0, a po chwili było 6:3. Na przewie technicznej ZAKSA przegrywała 5:8 i wzięła się do roboty. Gladyr odpalił armaty na zagrywce i szybko zrobiło się 10:8. Jak było 18:13, to wszyscy czekali na ostateczny wymiar kary w pierwszym secie - 25:18.

Drugi set od punktowania rozpoczęła ZAKSA, ale szybko trener Resovii wymienił cały skład. Zdaniem niektórych komentatorów, była to jedyna dobra decyzja Andrzeja Kowala. W ten sposób podstawowi zawodnicy będą mogli odpocząć przed wtorkowym meczem. Mimo wszystko drugi skład dzielnie się bronił. Z 3:3, ZAKSA szybko wyszła na prowadzenie 10:6, a świetny Gladyr i skuteczny w przyjęciu Zatorski nie oddali prowadzenia - 18:13. Ostatecznie kędzierzynianie wygrali z Resovią II Rzeszów - 25:19.

W trzecim secie znowu ZAKSA objęła szybkie prowadzenie i na pierwszej przerwie technicznej było 8:5. Nawet jeżeli naszym coś nie wychodziło, to "niewychodzenie" do perfekcji w tym meczu opanowali goście. Kilkadziesiąt prostych błędów w całym meczu przełożyło się na tak okazałe prowadzenia jak 16:8 w trzecim secie. Resovia poderwała się na chwilkę przy stanie 23:18, ale poza podgonieniem nic nie była w stanie zrobić i przegrała seta 21:25, a cały mecz 0:3.

Z rywalizacji do trzech zwycięstw ZAKSA prowadzi 2:0. Następny mecz w Rzeszowie zostanie rozegrany we wtorek.

2016-04-23 11:31:36 [178.37.35.*] id:1444855
    kasiadm: Napisał postów [1378], status [zrobił/a karierę] Reputacja