• Wyświetleń: 2920
    • Dodano: 2016-04-22 / 09:03
    • Komentarzy: 6

ZAKSA robi sobie żarty z finału! Piękne 3:0!

W pierwszym pojedynku o Mistrzostwo Polski, nasi gracze zmiażdżyli Resovię Rzeszów 3:0. ZAKSA pierwszego seta wygrała do 20, drugiego do 14 (!!), a trzeciego do 18. Kolejny mecz już dzisiaj. W rywalizacji do trzech zwycięstw jest 1:0 dla graczy z Kędzierzyna - Koźla.

Jeszcze przed meczem trener ZAKSY miał ból głowy. Na rozgrzewce kontuzji dostał Łukasz Wiśniewski. Do tego Resovia rozpoczęła od prowadzenia i szybko stało się jasne, że nie będzie łatwo. A jednak. Przy stanie 14:12 dla gości, ZAKSA przejęła inicjatywę i zaczęła rozdawać karty. Świadczy o tym wygrana w tej partii 25:20.

Nie dość, że Kędzierzynianie grali swoje, to jeszcze zawodnicy z Rzeszowa byli spięci i oddawali mnóstwo punktów. To ich szczególnie zabolało w drugim secie ,którego podopieczni Ferdinando de Giorgiego wygrali do... 14. W finale! Do 14-stu!

W trzecim secie ZAKSA nie zwalniała. Kiedy na tablicy wyników pojawił się rezultat 19:9, nikt nie wierzy w odrodzenie rywali. Mimo wszystko Resovia starała się zmniejszyć przewagę zawodników z Kędzierzyna - Koźla. Dzięki temu nasi gracze wygrali "zaledwie" 25:18 i rozpoczęli walkę o złoto od zwycięstwa 3:0.

Po tym zwycięstwie ZAKSA objęła prowadzenie w finale, ale musi pamiętać, że gra się do trzech zwycięstw. Ten mecz musi przejść do historii, a nasi gracze szykują się do kolejnego pojedynku.

2016-04-22 16:45:32 [83.29.70.*] id:1444607
    east: Napisał postów [653], status [rozpisany/na] Reputacja
    Panie redaktorze nie chwalmy dnia przed zachodem słońca... Zostaje tylko trzymać kciuki i mieć nadzieję, że następne dwa mecze będą co najmniej tak samo łatwe. :)

Krzycho: Napisał postów [4902], status [VIP] Reputacja
    bardzo ładne i łatwe zwycięstwo. Żenujący jak zwykle poziom komentatorów twierdzących, że Resovia nie grała najlepiej za to jakoś nie widzieli "koncertowej gry" ZAKSY. Ale to już norma.

2016-04-22 09:20:09 [178.252.26.*] id:1444565
    avacanda: Napisała postów [1976], status [Szycha] Reputacja