• Dodano: 2016-03-22 / 08:57
    • Komentarzy: 6

Mateusz Krzemiński najlepszy na Pucharze Europy w short-tracku

(Fot. AZS PO)

Zawodnik AZS Politechniki Opolskiej nie miał sobie równych podczas Pucharu Europy w Budapeszcie. Był najszybszy na trzech dystansach.

Mateusz startował na trzech dystansach: 1000m, 500m i 777m. Wszystkie dystanse wygrał z duża przewagą nad rywalami.

Puchar Europy jest traktowany jako nieoficjalne mistrzostwa Europy juniorów. Mateusz Krzemiński jest oceniany jako jeden z najlepszych młodszych zawodników w Europie.

Na podium stanęła także Wiktoria Tkaczuk - również zawodniczka AZS PO. Wypadła ona słabiej indywidualnie ze względu na chorobę, ale w sztafecie razem z koleżankami z Kadry Polski zajęła trzecie miejsce.

- To jeden z najlepszych sezonów w historii naszej sekcji short-track - ocenia kończący się sezon Tomasz Wróbel, prezes AZS Politechniki Opolskiej.

2016-03-22 14:39:13 [195.117.218.*] id:1436585
    Pedro: Napisał postów [8908], status [VIP] Reputacja
    Nie mam pojęcia co to ten "short-track"... ale gratuluję!