Znajdź wiadomość

Radni sejmiku podjęli uchwałę o utworzeniu Opolskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju. Jednoosobowa spółka będzie wspierała przedsiębiorstwa m. in. udzielając pożyczek.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 1150 Komentarzy: 8

Teraz jedna osoba będzie mogła samodzielnie decydować o przydzieleniu dotacji i pożyczek. To efekt przyjętej przez wojewódzkich radnych uchwały.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 290 Komentarzy: 0

Na XXIV Sesji Sejmiku Wojewódzkiego zainaugurowano obchody roku Alfonsa Zgrzebnioka ps. Rakoczy - dowódcy dwóch pierwszych powstań śląskich i jednego z dowódców trzeciego powstania.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 591 Komentarzy: 7

Sejmik Województwa Opolskiego apeluje o zwiększenie środków finansowych z budżetu państwa dla naszego regionu na rzecz rodziny. Pieniędzy może zabraknąć na ośrodki adopcyjne, program Rodzina 500+ oraz pensje dla urzędników.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 665 Komentarzy: 4

Jury konkursu Miss Opolszczyzny wybrało 20 pań, które będą rywalizowały o koronę najpiękniejszej Opolanki.

Autor: Majlan Kliknięć: 19091 Komentarzy: 10

Bartłomiej Horaczuk został nowym dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu. Swoją funkcję zaczął pełnić bez przeprowadzenia konkursu na stanowisko.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 3569 Komentarzy: 14

15 lutego w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata i głosowanie w sprawie CETA - umowy gospodarczo-handlowej pomiędzy Kanadą a Unią Europejską. Dziś swój sprzeciw wobec tego dokumentu manifestowali w Opolu aktywiści fundacji "Akcja Demokracja".

Autor: Majlan Kliknięć: 904 Komentarzy: 12

Kierowca volkswagena golfa wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Mężczyzna trafił do Brzeskiego Centrum Medycznego, jednak nie doznał poważniejszych obrażeń.

Autor: Greg Kliknięć: 12782 Komentarzy: 12

Niewiele brakowało, by fiat seicento wpadł do rzeki. Jego samochód uszkodził barierę i zatrzymał się kilkanaście metrów dalej.

Autor: Greg Kliknięć: 4707 Komentarzy: 8

Z Grzegorzem Sawickim – dyrektorem projektów na Uniwersytecie Opolskim – rozmawialiśmy o planach utworzenia w Opolu i Prószkowie Międzynarodowego Centrum Badawczo-Rozwojowego na rzecz rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego – w zamyśle jednego z wiodących instytutów naukowych w Polsce.

Autor: jaceksz Kliknięć: 2172 Komentarzy: 0

Około 5 tysięcy nowych miejsc do pochówku będzie dostępnych po rozbudowie cmentarza na Półwsi. Inwestycja zakończy się w tym roku.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 6589 Komentarzy: 24