Znajdź wiadomość

Thursday, 27 stycznia 2017

Opolanie wygrali wjazdowe spotkanie z TatrySki Podhale Nowy Targ 3:0. Bohaterami meczu okazali się Michael Cichy i John Murray. Hokeiści dopisując cenną wygraną, awansowali w tabeli na 4 miejsce z dorobkiem 52 punktów.

Autor: Sportowy Krecik Kliknięć: 1095 Komentarzy: 1

Opolski Kurator Oświaty Michał Siek wraz z wicewójt Dobrzenia Wielkiego Ireną Weber poinformowali dziś, że żadna szkoła działająca do tej pory w gminie nie zostanie zlikwidowana. Uchwały intencyjne w sprawie reorganizacji sieci lokalnych szkół podjęła w czwartek rada gminy.

Autor: Majlan Kliknięć: 3175 Komentarzy: 13

Były prezydent Polski Lech Wałęsa otrzymał dziś honorowe obywatelstwo Namysłowa. Przed budynkiem Namysłowskiego Ośrodka Kultury, w którym odbyła się uroczystość, zebrała się grupa kilkunastu przeciwników prezydenta. Na ich transparentach widniały hasła: „Bolek, nie podpalaj Polski”, „Kij i skarpeta – ubecka tandeta” czy „Precz zdrajcom ojczyzny”.

Autor: Majlan Kliknięć: 10802 Komentarzy: 107

Już w lutym rozpoczną się prace budowlane związane z utworzeniem nowego kierunku lekarskiego. Dziś przekazano dokument potwierdzający dofinansowanie projektu przez Jarosława Gowina.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 1877 Komentarzy: 10

Kryminalni z Ozimka zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież torebki. 18-latek podjechał na rowerze do idącej chodnikiem kobiety, wyrwał torebkę i uciekł. Policjanci ustalili, że nastolatek odpowiada również za pobicie, do którego doszło w jednym z barów. Młodemu mężczyźnie grozi teraz do 5 lat więzienia.

Autor: Greg Kliknięć: 3157 Komentarzy: 30

Nastolatka ostatni raz była widziana 16 grudnia ubiegłego roku. Od tej pory nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Autor: Greg Kliknięć: 20919 Komentarzy: 66

Tomasz Wróbel, radny klubu Arkadiusza Wiśniewskiego złożył zapytanie do prezydenta o to, czy po poszerzeniu Opola planowane jest utworzenie strefy z wyższymi opłatami za przejazd taksówkami. Prezydent odpowiada krótko: pomysł zostanie skonsultowany z taksówkarzami.

Autor: Majlan Kliknięć: 13720 Komentarzy: 32

O dynamicznym rozwoju opolskiego boksu, nadziejach na wychowanie zawodnika na międzynarodowym poziomie i pożytkach z rekreacyjnego uprawiania szlachetnej szermierki na pięści rozmawialiśmy z Radosławem Chojnowskim – trenerem w Opolskim Klubie Bokserskim.

Autor: jaceksz Kliknięć: 2974 Komentarzy: 0

Na wczorajszej sesji rady miasta opolscy radni zwrócili się do marszałka województwa z formalnym wnioskiem o podjęcie działań w zakresie ochrony jakości powietrza na terenie miasta.

Autor: Majlan Kliknięć: 3036 Komentarzy: 26