Znajdź wiadomość

Thursday, 26 stycznia 2017

Adwokat Aneta Gibek-Wiśniewska, mediator w sporze pomiędzy miastem Opole a przeciwnikami poszerzenia jego granic o sołectwa z gminy Dobrzeń Wielki, odbyła dziś pierwsze rozmowy ze zwaśnionymi stronami. Mediacje są efektem spotkania protestujących z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszem Błaszczakiem, do którego doszło 16 stycznia w Warszawie.

Autor: Majlan Kliknięć: 8040 Komentarzy: 24

Jak zapowiedział prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, jeszcze w tym roku w Opolu-Żerkowicach zostanie wyremontowany ponad 1,5-kilometrowy odcinek drogi. Będzie to pierwsza większa inwestycja na terenie któregokolwiek z 12 sołectw włączonych 1 stycznia w granice administracyjne Opola.

Autor: Majlan Kliknięć: 5750 Komentarzy: 10

Głównie z myślą o chorych, ich komforcie oraz jakości zabiegów zakupiono łóżka dla Stacji Dializ w Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opolu. Sprzęt jest nowy i ma służyć wiele lat.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 3125 Komentarzy: 9

Żołnierze 10 Opolskiej Brygady Logistycznej sprawdzali dziś swoją wytrzymałość oraz działanie sprzętu w niskich temperaturach. Ćwiczenia odbyły się na poligonie w Winowie.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 4116 Komentarzy: 27

Na dzisiejszej sesji rady miasta 11 nowych rajców z terenów przyłączonych do Opola złożyło uroczyste ślubowanie. Jeden z nich – Piotr Szlapa – złożył jednak przysięgę z wadą prawną, co wykluczyło go z dzisiejszych obrad.

Autor: Majlan Kliknięć: 4495 Komentarzy: 46

Z dyrektorem Muzeum Polskiej Piosenki Jarosławem Wasikiem rozmawialiśmy o szansach na poważny zastrzyk finansowy dla tej instytucji. Wspólny projekt Muzeum i Narodowego Centrum Polskiej Piosenki ma duże szanse na dofinansowanie w wysokości siedmiu milionów zł.

Autor: jaceksz Kliknięć: 617 Komentarzy: 0

Piotr B. odpowiada za usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna strzelał ze sztucera w kierunku samochodu, którym jechał emeryt. Postrzelony mężczyzna przeszedł skomplikowaną operację, teraz domaga się zadośćuczynienia oraz odszkodowania.

Autor: Greg Kliknięć: 4520 Komentarzy: 19

Siatkarki AZS-u pokonały SMS PZPS Szczyrk 3:1. Opolanki po wywalczonym triumfie w tym spotkaniu mogą cieszyć się z dopisanych punktów, które umacniają drużynę na 7 miejscu w tabeli I Ligi.

Autor: Sportowy Krecik Kliknięć: 353 Komentarzy: 0

11 nowych radnych z terenów, które 1 stycznia włączono w granice miasta Opola, złożyło dziś uroczyste ślubowanie podczas XXXVII sesji.

Autor: Majlan Kliknięć: 10945 Komentarzy: 96

Osoby niepełnosprawne - zwłaszcza poruszające się na wózkach inwalidzkich - niejednokrotnie skarżyły się nam, że biura opolskich parlamentarzystów są dla nich trudno dostępne ze względu na wszechobecne bariery architektoniczne. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda sytuacja w przypadku posłów mających swoje biura w stolicy województwa.

Autor: Majlan Kliknięć: 5114 Komentarzy: 8

Ogień pojawił się w środę wieczorem w zabudowaniach przy ul. Szczęśliwej w Opolu - dawnych Sławicach. Prawdopodobnie doszło do podpalenia.

Autor: Greg Kliknięć: 16902 Komentarzy: 7