Znajdź wiadomość

czwartek, 18 stycznia 2017

Opolski Teatr im. Kochanowskiego czeka na opowieści o Opolu, ciekawe wspomnienia i anegdoty. Mogą one stać się bazą scenariusza spektaklu, przygotowywanego w ramach obchodów jubileuszu 800-lecia miasta.

Autor: Greg Kliknięć: 4505 Komentarzy: 41

W Łączniku Politechniki Opolskiej wręczono dziś tytuł doktora honoris causa profesorowi Januszowi Mroczce z Politechniki Wrocławskiej.

Autor: Majlan Kliknięć: 3707 Komentarzy: 14

O przełomowym momencie w negocjacjach pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami powiększenia Opola i dalszym scenariuszu mediacji rozmawialiśmy z opolską mediator - mecenas Anetą Gibek-Wiśniewską.

Autor: jaceksz Kliknięć: 3621 Komentarzy: 0

Adam, Krzysztof i Jan Tyrałowie z Olesna podczas niesłusznego pobytu za kratkami stracili wiele: od jednego odeszła żona, kolejny do dziś ma traumę. Sąd właśnie orzekł odszkodowania za niesłuszny areszt.

Autor: Greg Kliknięć: 5281 Komentarzy: 46

Jędrzej Skiba - opolski artysta znany między innymi z występu w programie The Voice of Poland - został zwycięzcą konkursu Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu na utwór poświęcony stolicy naszego województwa. Jego utwór "Mój krwi zew" został wybrany przez 20-osobowe jury, w skład którego weszli dziennikarze, artyści i przedstawiciele patronów konkursu.

Autor: Majlan Kliknięć: 4815 Komentarzy: 13

Urząd Miasta Opola zachęca wszystkich społeczników oraz organizacje pozarządowe do wzięcia udziału w pierwszej edycji konkursu o Nagrodę im. Jana Całki.

Autor: Majlan Kliknięć: 4511 Komentarzy: 6