Znajdź wiadomość

W pierwszym półfinale we Wrocławiu, zawodnicy ZAKSY pokonali Jastrzębski Węgiel 3:1. Mecz dostarczył wielu emocji zarówno kibicom zgromadzonym na hali, jak i przed telewizorami i odbiornikami radiowymi. Spotkanie w roli faworyta, skutkowało wymagającym oczekiwaniom, lecz siatkarze bez problemu sprostali temu zadaniu. W ten sposób ZAKSA została pierwszym finalistą Pucharu Polski.

Autor: Sportowy Krecik Kliknięć: 572 Komentarzy: 0

Zawodnicy opolskiej drużyny pokonali w sobotę w meczu kontrolnym Skrę Częstochowa 4:0. Centrum Sportu przy ul. Wandy Rutkiewicz odwiedzili także najwierniejsi kibice, którzy obejrzeli zmagania swojej ulubionej ekipy. Mimo minusowej temperatury, gra podopiecznych Jana Furlepy, cieszyła zarówno trenera, jak i sztab szkoleniowy.

Autor: Sportowy Krecik Kliknięć: 767 Komentarzy: 0

Punktualnie o godzinie 20 Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu zaczęły wypełniać dźwięki muzyki reggae serwowanej przez zespoły Bethel oraz Chilli Crew. Była to muzyczna rozgrzewka przed XXV Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jaki odbędzie się już jutro. Do orkiestrowych puszek zbierano także pierwsze datki.

Autor: Majlan Kliknięć: 843 Komentarzy: 7

Lód, łyżwy i dobra muzyka - takie atrakcje czekały dziś na opolan, którzy wzięli udział w „Ślisko Disco” - imprezie tanecznej zorganizowanej na lodowisku pod chmurką.

Autor: Majlan Kliknięć: 1102 Komentarzy: 2

W ramach turnieju eliminacyjnego do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U18  - który odbył się dziś w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Komprachcicach – o kolejne punkty rywalizowały ze sobą 4 futsalowe drużyny - Gwiazda Ruda Śląska, Rekord Bielsko-Biała, Piast Gliwice oraz Berland Komprachcice Futsal Team.

Autor: Majlan Kliknięć: 366 Komentarzy: 0

Około godziny 18:30 na drodze krajowej numer 45 pomiędzy Opolem a Krapkowicami w biegnący nad drogą taśmociąg uderzyła beczka przewożona przez samochód ciężarowy. Obecnie droga jest zablokowana, policja kieruje ruch objazdami.

Autor: Majlan Kliknięć: 20589 Komentarzy: 10

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyło się dziś kolejne Otwarte Spotkanie z Grami Planszowymi. Wśród rywalizujących ze sobą opolan nie brakowało również dzieci.

Autor: Majlan Kliknięć: 1177 Komentarzy: 18

Organizowane dziś w całej Polsce pikniki wojskowe pod hasłem "Bezpieczna Polska" przyciągają rzesze fanów militariów. Nie inaczej było w Opolu.

Autor: Majlan Kliknięć: 9373 Komentarzy: 102

Gołoledź, zamarznięta nawierzchnia czy śnieg na jezdni mogą sprawić, że nasz samochód straci przyczepność i wylądujemy w rowie. Sprawdźcie, jak bezpiecznie wyprowadzić auto z niebezpiecznej sytuacji.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 10573 Komentarzy: 46

Jedni pozbywają się świątecznego drzewka po święcie Trzech Króli, inni trzymają je w domach aż do końca stycznia. Podpowiadamy, jak ekologicznie zutylizować choinkę.

Autor: Greg Kliknięć: 1764 Komentarzy: 0

Wczoraj tuż przed godziną 22 w jednej z kamienic przy ul. Generała Zawadzkiego w Prószkowie doszło do tragicznego pożaru, w wyniku którego śmierć poniosła 46-letnia kobieta.

Autor: Majlan Kliknięć: 12235 Komentarzy: 6

Występy muzyczne, gra miejska, konkursowa jazda samochodem oraz bieg – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na opolan przy okazji XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co ważne, orkiestrowy klimat będzie można poczuć już dzisiaj, wybierając się na koncert dwóch zespołów reggae.

Autor: Majlan Kliknięć: 7457 Komentarzy: 18

Około 200 przedstawicieli opolskich służb mundurowych spotkało się na szkoleniu, organizowanym w ramach kampanii "Czad i ogień - obudź czujność".

Autor: Greg Kliknięć: 1085 Komentarzy: 3

Z okazji okrągłej rocznicy powstania Wydziału Historyczno – Pedagogicznego Uniwersytetu Opolskiego odbyła się uroczysta gala. Nie zabrakło historycznych wspomnień i wyróżnień dla 12 wyróżnionych absolwentów.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 988 Komentarzy: 1

W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbył się wczoraj koncert „Music of the Night”, inaugurujący cykl ośmiu muzycznych wydarzeń organizowanych w ramach 800-lecia Opola.

Autor: Majlan Kliknięć: 855 Komentarzy: 11

W przeddzień 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Drugiej Kawie zajrzeliśmy do opolskiego sztabu WOŚP. Z Agnieszką Wiosną rozmawialiśmy o jubileuszowym finale, koncertach i ciekawych przedmiotach na internetowych aukcjach.

Autor: jaceksz Kliknięć: 1898 Komentarzy: 0