Znajdź wiadomość

czwartek, 09 stycznia 2017

- Zmiany granic administracyjnych jednostek samorządu terytorialnego są naturalnym procesem w życiu państwa i przewidzianym w ustawie o samorządzie gminnym. Takie działania gwarantują maksymalne wykorzystanie istniejącego w regionie potencjału i przyczyniają się do długofalowego rozwoju samorządów - tak rozpoczyna się komunikat wydany dziś przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie powiększonego o 12 ościennych sołectw Opola.

Autor: Majlan Kliknięć: 10760 Komentarzy: 101

W związku ze znacznym przekroczeniem norm pyłu zawieszonego na terenie Opolszczyzny urząd miasta Opola zapowiedział walkę z tym niebezpiecznym dla zdrowia zjawiskiem.

Autor: Majlan Kliknięć: 7414 Komentarzy: 23

Pojechali ratować życie, a zostali pobici i zwyzywani przez pijanych napastników.

Autor: Greg Kliknięć: 14649 Komentarzy: 18

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej odwiedził dziś protestujących w sprawie większego Opola. Grzegorz Schetyna zapowiedział, że jeszcze dziś będzie interweniował u premier Beaty Szydło.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 15218 Komentarzy: 96

Tegoroczne piłkarskie półkolonie odbędą się podczas zbliżających się ferii zimowych w dwóch turnusach: od 13 do 17 oraz od 20 do 24 lutego w Football Park Opole przy ulicy Hallera. Zbiórkę każdego dnia przewidziano na godzinę 8:00, a odbiór dziecka na godzinę 16:00.

Autor: Dagmara Kliknięć: 1391 Komentarzy: 3

Z Magdą Stefańską z zajmującej się pomocą psom i kotom fundacji Fioletowy Pies rozmawialiśmy o pomaganiu braciom mniejszym oraz odpowiedzialności przy świątecznych prezentach i sylwestrowych spacerach z psem. Rozmowie towarzyszyła najnowsza znajda Fundacji – Ruda.

Autor: jaceksz Kliknięć: 2576 Komentarzy: 0

W Opolu norma pyłu zawieszonego była dziś rano przekroczona 6-krotnie, w Kędzierzynie-Koźlu ponad 4-krotnie, a w Zdzieszowicach - 7-krotnie. Specjaliści apelują, by zwłaszcza dzieci i osoby starsze nie wychodziły na dwór, jeśli nie ma takiej konieczności.

Autor: Greg Kliknięć: 14715 Komentarzy: 28

Kanał Ulgi i Odra w Opolu są skute lodem, mróz przez ostatnie dni daje nam się we znaki. Prognozy mówią jednak o tym, że od czwartku ma być cieplej.

Autor: Greg Kliknięć: 14456 Komentarzy: 36