• Wyświetleń: 1594
    • Dodano: 2016-03-10 / 09:17

Gwardia Opole awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski

W 1/8 Pucharu Polski opolanie zmierzyli się z 1 ligową Olimpią Piekary Śląskie. Gwardia po pierwszej połowie prowadziła 21:19, a spotkanie wygrała 35:30. Jednak z pewnością nie była to łatwa przeprawa naszego Superligowca.

Od początku było widać, że Olimpia nie ma zamiaru się poddać. Po kilkunastu minutach i dobrych rzutach Tarcijonasa i Zelijcia, Gwardia wyszła na prowadzenie 16:12. Gdy wydawało się, że podopieczni Rafała Kuptela kontrolują wynik, po chwili zrobiło się 16:17. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem opolan 21:19. Niestety ilość straconych bramek świadczyła o słabej defensywie "gwardzistów", którą trzeba było naprawić w drugiej części.

Początek drugiej połowy przyniósł tym razem problemy w ofensywie. Między innymi dzięki dobrej postawie Artura Kota, bramkarza gości. Po długiej walce "bramka za bramkę", Gwardia w końcu uciekła w 40 minucie na trzy "oczka" - 26:23. Dzielnie walczący rywale starali się podgonić opolan, ale nasi z czasem rozpędzali się i powiększali swoją przewagę. W ciągu ostatnich 5 minut z prowadzenia 30:27 "gwardziści" nawrzucali bramek i zakończyli mecz zwycięstwem 35:30.

O tym z kim Gwardia Opole zagra w ćwierćfinale zadecyduje losowanie.

2016-03-10 11:14:58 [85.14.108.*] id:1431088
    Polpha: Napisał postów [9431], status [VIP] Reputacja