Znajdź wiadomość

Z okazji 50. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Muzeum Polskiej Piosenki przygotowuje wystawę stałą, podsumowującą pół wieku twórczości muzycznej w kraju nad Wisłą. Koordynujący przedsięwzięcie Jarosław Wasik zdradził pierwsze szczegóły wystawy i omówił trwające prace. Już po pierwszych doniesieniach można stwierdzić, że Opole szykuje unikalne wydarzenie kulturalne. Jedynym problemem jest póki co część ekspozycji poświęcona disco polo i fakt, że całe przedsięwzięcie rozminie się w czasie z jubileuszowym KFPP.

Autor: Mat Kliknięć: 2016 Komentarzy: 26

Czterech mężczyzn zatrzymała policja po libacji w jednym z mieszkań w Nysie, podczas której zmarła 46-letnia kobieta. Policjanci pod nadzorem prokuratory sprawdzają, jak doszło do tragedii.

Autor: Greg Kliknięć: 12842 Komentarzy: 62

Trzech mężczyzn odpowie za pobicie bezdomnego, którego podejrzewali o kradzież na terenie skupu złomu. Skatowany mężczyzna zmarł dwa tygodnie po tym, jak właściciel skupu i jego pracownicy sami wymierzyli sprawiedliwość.

Autor: Greg Kliknięć: 7927 Komentarzy: 59

Przyspieszenie prac nad wystawą stałą muzeum, ściślejsza współpraca z Towarzystwem Przyjaciół Opola, a także nowe przedsięwzięcia kulturalne – to lista zmian jakie zaszły w Muzeum Polskiej Piosenki w ciągu ostatnich 3 tygodni. Od tego czasu placówką kieruje Rafał Poliwoda (jednocześnie dyrektor Narodowego Centrum Polskiej Piosenki), a w nowych projektach pomaga mu Jarosław Wasik, odpowiedzialny głównie za wystawę stałą MPP.

Autor: Mat Kliknięć: 2776 Komentarzy: 10

Padający od wczoraj deszcz nie ułatwia życia kierowcom. Na mokrej nawierzchni nietrudno o poślizg, o czym przekonał się 22-letni kierowca volkswagena. Mężczyzna wpadł w poślizg i zderzył się z busem.

Autor: Greg Kliknięć: 12992 Komentarzy: 125

Znamy już szczegóły organizacyjne spotkania Reprezentacji Polski i Słowenii, które odbędzie się 2 października na stadionie przy ul. Oleskiej 51 w Opolu. Mecz rozpocznie się o godzinie 19:00. Opolski Związek Piłki Nożnej pragnie zapełnić trybuny kibicami dysponując do sprzedaży około 4 tysiące biletów. Takiej frekwencji stadion Odry nie widział od lat.

Autor: Mat Kliknięć: 5953 Komentarzy: 40

Ksiądz był tak wdzięczny biznesmenowi, który pomógł mu wyciągnąć auto z rowu, że pożyczył mężczyźnie 2,5 miliona złotych na działalność jego firmy. Po trzech latach mężczyzna zwrócił pieniądze księdzu, którego stanem majątku zainteresował się urząd skarbowy. Wymiar sprawiedliwości nie dał wiary wyjaśnieniom duchownego i nakazał zapłatę gigantycznego podatku, sięgającego prawie 2 milionów złotych.

Autor: Greg Kliknięć: 8174 Komentarzy: 85

W związku z wydarzeniami, które miały miejsce 19 maja w kurdyjskim barze na opolskim Rynku zarzuty usłyszało 6 mężczyzn. Wszyscy są podejrzewani o pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Wszyscy otrzymali też zakaz opuszczania kraju, dozór policyjny a także zakaz zbliżania się do mającego status pokrzywdzonego właściciela baru. Śledztwo trwa, ale warto zaznaczyć, że już na jego początku prokuratura nie wyklucza zmiany kwalifikacji czynu dla wspomnianej szóstki.

Autor: Mat Kliknięć: 14025 Komentarzy: 113

Chmura tagów