• Dodano: 2016-02-28 / 09:21
    • Komentarzy: 3

Gwardia idzie jak burza! Zwycięstwo ze Stalą Mielec

(Archiwum)

Patrząc na tabele, to miał być spacerek Gwardii, ale rzeczywistość była całkiem inna. Opolanie początek meczu z Mielcem mieli fatalny, ale zdołali podgonić rywala i pierwszą połowę zakończyli przegrywając 12:13. W drugiej części emocje sięgnęły zenitu, ale to podopieczni Rafała Kuptela wywieźli komplet punktów z Mielca, wygrywając 24:23.

Po 6 minutach kilku kibiców z Opola obecnych na tym wyjazdowym meczu zaczęło przecierać oczy ze zdumienia. Gwardia Opole była niezwykle nieskuteczna i przegrywała 1:5. Początek zdecydowanie należał do bramkarza gospodarzy - Krzysztofa Lipka. Po 10 minutach było 2:7 i zrobiło się nieciekawie.

Zmiana w bramce - Emir Taltevoic wchodzi, broni dwa razy, a gracze w polu łapią wiatr w żagle. Szczególnie Łangowski, po którego trafieniu zrobiło się 8:8 w 23 minucie spotkania. Rozpoczęła się walka "bramka za bramkę", a pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Stali 13:12.

Zdecydowanie bardziej wyrównana była druga część, która zapewniła mnóstwo emocji. W 45 minucie zrobiło się 17:17 i Gwardia postanowiła przejąć inicjatywę. Wojciech "Ninja" Trojanowski zaliczył kilka kontr i podopieczni Rafała Kuptela prowadzili 19:17 w 48 minucie. Przy prowadzeniu 21:19, czekaliśmy na spokojne i szczęśliwe zakończenie, a zaczęły się problemy.

Na 20 sekund przed końcem Stal odrobiła straty i przegrywała zaledwie 23:24. Mimo wszystko to opolanie mieli piłkę w swoich rękach, którą na 6 sekund przed końcem... zgubili. Wtedy były gracz Gwardii - Jakub Kłoda - rzucił w kierunku Taletovicia, który okazał się bohaterem meczu. Nasza drużyna wygrała mecz 24:23 i wskoczyła na 8 miejsce w tabeli.

2016-02-28 11:24:45 [83.30.49.*] id:1426850
    east: Napisał postów [653], status [rozpisany/na] Reputacja
    Do autora: "Idzie jak burza" czyli gromi przeciwnika, jednym słowem zap****ala. A Gwardia po prostu wymęczyła zwycięstwo.

2016-02-28 11:36:36 [5.172.252.*] id:1426854
    R1973P: Napisał postów [1539], status [Szycha] Reputacja
    raczej ruszali jak muchy w smole , a mimo to wygrali! ;-)
    2016-02-28 09:30:56 [217.153.196.*] id:1426821
    Demotywator: Napisał postów [34384], status [VIP] Reputacja