• Wyświetleń: 2143
    • Dodano: 2016-02-24 / 09:19
    • Komentarzy: 3

Orlik Opole odpadł z dalszej rywalizacji w play-offach

Podopieczni Jacka Szopińskiego rozegrali trzy mecze z wielokrotnym mistrzem Polski Comarchem Cracovią i tylko w ostatnim pojedynku mieli jakiekolwiek szanse. Pierwszy mecz w Krakowie nasi przegrali 1:12, a drugi 1:4. We wtorek rywalizacji przeniosła się do Opola i mimo porażki, Orlik pokazał charakter przygrywając "zaledwie" 5:6.

W ostatnim pojedynku nasi zawodnicy wiedzieli, że grają o wszystko. Niestety w hokeju rzadko dochodzi do cudów i tak też było w rywalizacji z dużo mocniejszą i bogatszą Cracovią. Mimo wszystko od początku trzeciego meczu, opolanie walczyli jak równy z równym.

Pierwszego gola strzelił Maciej Gawlica w 10. minucie, ale chwilę później odpowiedzieli goście i po pierwszej tercji był remis 1:1. W drugiej tercji na każde trafienie Guzika, Marca czy Sordona, Cracovia znajdywała swojego strzelca i po 37 minutach był remis 3:3.

Wtedy role się odwróciły i to goście zaczęli wychodzić na prowadzenie po golach Słabonia i Urbanowicza - 5:3. Odpowiedział Maciej Gawlik - 4:5, ale szybko trafił Kruczek - 6:5. Ostatnie słowo w tym meczu miał Maciej Rompkowski. Strzelił na 5:6 i tym samym zakończył tegoroczny występ Orlika Opole w Polskiej Hokej Lidze. Comarch Cracovia gra dalej i w półfinale zmierzy się z Ciarko PBS Bank STS Sanok.

- Zrobiliśmy co mogliśmy - powiedział po meczu trener Orlika Opole, Jacek Szopiński. Mimo świadomości, że jesteśmy słabsi, chcieliśmy pokazać się w tym meczu i to się udało. Szkoda, że tak szybko kończymy ten sezon, bo w ostatnim meczu z Comarchem zabrakło niewiele - dodał trener Szopiński.

Orlik Opole zakończył ten sezon na 8 miejscu.

Więcej zdjęć

2016-02-24 21:22:34 [83.5.205.*] id:1425726
    dzony: Napisał postów [6525], status [VIP] Reputacja
    Benedykt życzę 100 lat :))))))))

2016-02-24 12:11:26 [46.235.152.*] id:1425541
    Modano: Napisał postów [19], status [nowy] Reputacja
    Artykuł do poprawki. Pierwszego gola strzelił Gawlik, a nie Gawlica. Guzik gra w Cracovii, więc nie strzela goli dla Orlika. Błędy w całym czwartym akapicie. A wracając do tematu to gratulacje dla chłopaków z Orlika. Pokazaliście pazur (szpon?) w ostatnim meczu. Do zobaczenia w wrześniu, oby w mocniejszym składzie. :)