• Wyświetleń: 2877
    • Dodano: 2016-02-07 / 20:25
    • Komentarzy: 6

ZAKSA bez Pucharu Polski. Porażka ze Skrą po pięknym meczu

Kilkugodzinna walka, zwroty akcji, czerwone kartki. Już dawno na siatkarskich parkietach w Polsce nie było tak dobrego meczu. Niestety minimalnie lepsza w finale Pucharu Polski okazał się Skra Bełchatów, która wygrała z ZAKSĄ Kędzierzyn - Koźle 3:2

Świetne występy w lidze zapowiadały, że Kędzierzynianie będą faworytami w rywalizacji pucharowej. Tak też było. W ćwierćfinale, podopieczni Ferdinando De Giorgi rozprawili się z Jastrzębskim Węglem 3:0, zwyciężając w setach do 12, 17 i 15. Po tej "godzince z prysznicem" przyszedł czas na Lotos Trefl Gdańsk. Półfinał był bardziej wyrównany, ale mimo wszystko dominowała ZAKSA, znowu wygrywając 3:0.

Pierwszy set finału ze Skrą zapowiadał kolejną "godzinkę z prysznicem". Gdy ZAKSA wygrała 25:12, zapewne niektórzy mieszkańcy Kędzierzyna - Koźla otwierali szampany. Druga partia była już zdecydowanie bardziej wyrównana i - ku zaskoczeniu - przegrana przez graczy z Opolszczyzny - 23:25. Trzeciego seta ZAKSA wygrała do 22 i wtedy we wrocławskiej hali Orbita zaczęły dziać się czary.

Kędzierzynianie rozpoczęli z przytupem IV seta. Przy stanie 10:5 nasi nie zwalniali tempa - 12:7. Niestety Skra w kluczowych momentach seta wyrównała. W grze "punkt za punkt" lepsi byli podopieczni De Giorgi, którzy mieli w górze 3 piłki meczowe. Bełchatowianie wybronili się i wygrali seta na przewagi 28:26.

W Tie Breaku ZAKSA ponownie wyszła na wysokie prowadzenie - 8:3 -, które przeważnie podłamuje rywala. Wtedy w nasze szeregi wkradła się ogromna nerwowość i po chwili był remis. 13:11, 14:14 i 15:14 - kolejna niewykorzystana "meczówka" dla Kędzierzynian. Bezlitosna Skra to wykorzystała i zdobyła Puchar Polski wygrywając V seta 19:17, a cały mecz 3:2.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle vs. Skra Bełchatów 2:3 (25:12, 23:25, 25:22, 26:28, 17:19)

2016-02-08 17:42:35 [89.64.15.*] id:1420550
    Tak spiertolić mecz! Masakra! 5 setów ehhhhh czas stracony :-))))))))))

2016-02-08 23:53:02 [77.24.51.*] id:1420664
    No nie tak do końca.... poprostu nie wyszło i to Skra pojechała z pucharem.
    2016-02-08 14:51:14 [89.74.42.*] id:1420529
    Ksiadz: Napisał postów [94], status [rozkręca się] Reputacja
    Błogosławiony Król, który przychodzi w imię Pańskie. Pokój w niebie i chwała na wysokościach. Amen.

2016-02-08 01:13:30 [109.46.154.*] id:1420465
    Niestety.. ale taki jest sport. Teraz trzeba się skupić myślami o lidze i o tytule mistrza Polski..