• Wyświetleń: 2021
    • Dodano: 2015-11-30 / 10:27
    • Komentarzy: 6

Szalony mecz w Opolu! Orlik wygrał 11:7

Kibice zgromadzeni na "Toropolu" mogli zobaczyć w niedzielę aż 18 goli. Lider grupy "słabszej" ograł przedostatnią Nestę Toruń 11:7. Tym samym Orlik powiększył przewagę nad drugą Polonią Bytom do 9 punktów. Potrzeba cudu, żeby podopieczni Jacka Szopińskiego nie zagrali w play-offach.

Pierwsza tercja wyjaśniła wszystko. Już po 13 minutach Edgars Cgojevs miał na swoim koncie trzy bramki, a w 17 minucie było 6:1 dla Orlika Opole. Siarhiej Kukuszkin swoim strzałem dał drugą bramkę dla gości i zakończył strzelanie w pierwszej części meczu.

W drugiej tercji już tak wielu bramek nie oglądaliśmy. W 20 sekund Cichy i Cgojevs dołożyli po trafieniu i zrobiło się 8:2. Rywala było stać na jednego gola - w 33 minucie na 3:8 strzelił Kukuszkin.

Najbardziej zaskakując i najsłabsza w naszym wykonaniu była ostatnia część meczu, którą przegraliśmy 3:4. Widać było delikatne rozluźnienie w naszych szeregach, ale nie zmienia to faktu, że Orlik wygrał 11:7 i umocnił się na pozycji lidera drugiej grupy. Poza czterema golami Edgars Cgojevs, po dwa trafienia zaliczyli Alex Szczechura i Michael Cichy.

Następny mecz rozgramy na wyjeździe. Wtorkowym rywalem Orlika Opole będzie Naprzód Janów.

2015-11-30 14:04:33 [159.205.82.*] id:1398248
    Hetman Wielki: Napisał postów [350], status [pismak] Reputacja
    widzów na Ekstralidze 160.... hahaha to jest sport ???? jak licencje można sobie kupić i nawet nie grać o awans.... czysta korupcja

Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2015-11-30 14:26:49 [89.79.89.*] id:1398257
    JotPe: Napisał postów [5170], status [VIP] Reputacja
    Masakra, ogarnijcie się, Orlik gra non stop w Piątki, ludzie pracują, są zagonieni! Wiadomo, MOSiR pracuje do 15:00 5 dni w tygodniu? hahahahaha
    2015-11-30 14:38:35 [149.5.89.*] id:1398261
    Modano: Napisał postów [19], status [nowy] Reputacja
    Widzów było ok. 250. Jakbyś choć minimalnie znał sytuację w polskiej lidze hokeja, to znałbyś przyczynę niskiej frekwencji. Ale do tego trzeba wykazać choć odrobinę dobrej woli. W tym roku zwiększyli liczbę drużyn w Ekstraklasie do 12. Orlik jako, że zajął dobre jak na debiutanta miejsce, nie musiał "grać o awans". Opłaty licencyjne tyczą się wszystkich drużyn. Jeżeli chodzi ci o sytuację z zeszłego sezony, to również zwiększono liczbę drużyn w Ekstraklasie. Orlik zajął wtedy 2. miejsce w 1. lidze. Więc był pierwszym kandydatem do gry w rozszerzonej Ekstraklasie. Wpłacił wpisowe jak cała reszta i grał. Hokej to sport, odpowiadając na twoje pytanie. Jeżeli patrzeć na frekwencję, to w Opolu byłby tylko jeden klub. Gwardia Opole.
    2015-11-30 22:50:19 [176.4.66.*] id:1398436
    hubert1860: Napisał postów [2323], status [Szycha] Reputacja
    Modano masz rację.... pomijając wypociny Hetmana raczej Małego.. Powinniśmy być dumni z tego że w Opolu ktoś walczy jeszcze w Ekstraklasie... Kiedyś powiedzmy w 1-szej lidze. No właśnie a kiedyś w tej 1-szej lidze była jeszcze Odra Opole... Kolejarz Opole...Gwardia Opole . Piłka nożna , żużel , piłka ręczna.... Nie wiem, czy nie pamiętam bo za bardzo hokejem na lodzie się nie interesowałem ale Opole chyba nie święciło jakiś tam sukcesów w tej dyscyplinie. I teraz właśnie powinniśmy być dumni z Orlika kiedy brakuje tych sukcesów z lat 70-80tych Odry Opole i Kolejarza Opole.. Gdzie Odra wychowała kilku reprezentantów Polski a z Kolejarza Jurek Szczakiel został pierwszym mistrzem świata na żużlu. Nie pomijając reszty....
    2015-11-30 18:53:26 [37.47.109.*] id:1398354
    Polpha: Napisał postów [9430], status [VIP] Reputacja