• Wyświetleń: 1130
    • Dodano: 2015-11-23 / 09:21

Gwardia wciąż bez zwycięstwa na wyjeździe

Superligowa Gwardia Opole uległa w 12. kolejce Chrobremu Głogów 26:30. Do 40 minuty był to wyrównany pojedynek, ale w końcówce bardziej doświadczony rywal pokazał swoją klasę. O ile opolanie świetnie grają u siebie, to wciąż nie zaliczyli wyjazdowego zwycięstwa.

Zaczęliśmy bardzo dobrze, bo od dwubramkowego prowadzenia. Jedna szybko głogowianie wyrównali i rozpoczęła się klasyczna gra bramka za bramkę. Na parkiecie spotkały się dwie ekipy z bardzo mocną defensywą, co mogliśmy zobaczyć już na pierwszym meczu tych drużyn w Opolu. Wtedy padł remis 23:23 i tutaj wydawało się, że będzie podobnie. Na dwie minuty przed końcem pierwszej części gospodarze uciekli do stanu 13:11, ale po 30 minutach był remis po 13.

Poza ostrą grą, niewiele działo się do 44 minut. Wtedy Chrobry uciekł na dwie bramki do stanu 20:18. Niestety podopieczni Rafała Kuptela na własne życzenie zaczęli tracić bramki. Błędy w defensywie i nieskuteczność w ataku przyczyniły się do tego, że po 47 minutach Chrobry prowadził 23:20, a po chwili 25:21. Gwardia zdołała się jeszcze poderwać po dobrych akcjach Mokrzkiego - 25:23 -, ale na tyle było nas stać. Bartosz Jurecki i spółka przyspieszyli w końcówce i wygrali 30:26.

Po tym spotkaniu Gwardia Opole spadła na 9 miejsce w lidze. Przed nami jest Zagłębie Lubin z taką samą ilością punktów i Chrobry Głogów, który ma 10 oczek.

Następny mecz u siebie. Podopieczni Rafała Kuptela zagrają z 5 w tabeli Pogonią Szczecin.