• Wyświetleń: 1619
    • Dodano: 2015-11-16 / 11:47
    • Komentarzy: 4

Cudu nie było - Orlik nie zagra w pierwszej szóstce

W ostatniej kolejce pierwszej rundy Orlik Opole, aby zagrać w grupie mistrzowskiej PHL-u, musiał liczyć na cud. Albo wygrać z liderem z Krakowa, albo liczyć na potknięcie rywali. Niestety Orlik przegrał 1:4, a rywal stracił... za mało punktów.

Spotkanie z Comarchem Cracovią zaczęło się od gola w 12 minucie. Mateusz Rompkowski popisał się ładnym uderzeniem z dystansu, co mógł podziwiać jego brat - Maciej, który występuje w Orliku. 120 sekund później drugi z braci się cieszył, bo świeżo zakontraktowany w Opolu Edgars Cgojevs strzelił wyrównującą bramkę. Po remisie w pierwszej tercji, nasi znali już wynik Sanoka (porażka po dogrywce z Janowem), co oznaczało, że aby zagrać w grupie mistrzowskiej będą potrzebowali co najmniej punkt.

Orlik był tylko w teorii słabszy, bo na lodzie rywala prezentował się bardzo dobrze. Widać było ogromną chęć zwycięstwa podopiecznych Jacka Szopińskiego. Niestety w ostatniej rundzie trafiliśmy na drużynę, która chce w tym roku zdobyć mistrzostwo Polski. W 37 minucie Kacper Guzik strzelił na 2:1 dla Cracovii, a minutę później Maciej Kruczek uderzył z dystansu, a tor lotu krążka zmienił Maciej Urbanowicz i było 3:1.

W trzeciej tercji postawiliśmy wszystko na jedną kartę. Niestety chęci to za mało na drużynę z Krakowa. W ostatnich sekundach Orlik grał bez bramkarza, a to udało się wykorzystać... rywalom, którzy na 9 sekund przed końcem strzelili do pustej bramki i Cracovia cieszyła się ze zwycięstwa 4:1.

Szkoda, bo Orlik pokazał, że bardziej pasuje do górnej szóstki i walki o najwyższe cele. Przed graczami z Opola mecze o pietruszkę. Ze wszystkimi drużynami z miejsc 7-12 podopieczni Jacka Szopińskiego bezproblemowo wygrali w trakcie pierwszej rundy, a teraz będą musieli rozegrać 20 meczów z tymi ekipami.

2015-11-16 18:06:50 [46.77.124.*] id:1394661
    R1973P: Napisał postów [1539], status [Szycha] Reputacja