• Wyświetleń: 1841
    • Dodano: 2015-11-14 / 14:35
    • Komentarzy: 14

Orlik Opole przegrał ważny mecz z Sanokiem 2:3

Celem naszej drużyny była w tym sezonie pierwsza szóstka, ale po piątkowej porażce z Ciarko Sanok 2:3, szanse na to drastycznie spadły. Do końca pierwszej części rundy zasadniczej została jedna kolejka. My zagramy z liderem, a nasi bezpośredni rywale z outsiderami.

Dawno nie było tak wielu kibiców na opolskim "Toropolu" Niestety spotkanie zaczęło się źle dla naszych. Ciarko agresywnie zaatakowało, a bramka wisiała w powietrzu. W 4 minucie Quinn Sproule strzelił pierwszego gola dla gości. Chwilę później nie wykorzystaliśmy gry w przewadze, co w 10 minucie zrobiła drużyna z Sanoka. Na 2:0 strzelił Marek Strzyżowski. Niestety nasi obudzili się dopiero pod koniec pierwszej tercji.

Druga tercja była pełna ostrych zagrań przyjezdnych, którzy co chwilę lądowali na ławce kar. Grę w przewadze udało się wykorzystać podopiecznym Jacka Szopińskiego w 25 minucie. Kontaktową bramkę zdobył Filip Stopiński. Do końca tej tercji to drużyna z Opola rządziła na lodzie, ale brakowało wykończenia.

Ostatnie 20 minut to dominacja Orlika Opole. Jak na złość nic nie chciało wpaść. Wszystko zmieniła 49 minuta. Bychawski ostro wszedł w rywala, za co sędzia wyrzucił go do szatni, a Orlik grał przez 5 minut w osłabieniu. Ciarko to wykorzystało i strzeliło na 3:1. Nasi zdołali się jeszcze poderwać i na 4 minuty przed końcem spotkania Rompkowski strzelił kolejną bramkę dla Orlika. Niestety na wyrównanie czasu już nie wystarczyło.

W ostatniej kolejce pierwszej fazy Orlik Opole zagra w niedzielę na wyjeździe z liderem - Comarchem Cracovią. Jeżeli wygra, to zapewni sobie grę w pierwszej szóstce w następnej rundzie. W przypadku przegranej nasi będą mieli nikłe szanse na to, ponieważ bezpośredni rywale zagrają z najsłabszymi drużynami w lidze.

2015-11-14 19:53:16 [188.146.3.*] id:1394205
    neon: Napisał postów [2687], status [Szycha] Reputacja
    Gwardia Opole - Górnik Zabrze 31 : 29.

2015-11-14 19:37:34 [159.205.55.*] id:1394194
    Polpha: Napisał postów [9415], status [VIP] Reputacja
    Z Cracovia będzie z 4 w plecy. A szkoda..

2015-11-14 19:21:20 [79.191.26.*] id:1394177
    MGIEŁKA: Napisała postów [18096], status [VIP] Reputacja
    jak to w grze - "raz do przodu, innym razem tyły"