• Wyświetleń: 1695
    • Dodano: 2015-10-19 / 16:09
    • Komentarzy: 1

Kolejne ważne zwycięstwo Orlika Opole

Czwarte zwycięstwo z rzędu i piąte miejsce w tabeli. Ekstraklasowi hokeiści Orlika Opole zaliczyli bardzo ważne zwycięstwo z Zagłębiem Sosnowiec 5:3. Emocje towarzyszyły kibicom do samego końca. Bohaterem meczu był Branislav Fabry, który wziął udział przy wszystkich bramkach.

Pierwsza bramka padła już w 3 minucie meczu. Branislav Fabry po indywidualnej akcji wyprowadził naszych na prowadzenie 1:0. 10 minut później Zagłębie wyrównało i mecz rozpoczął się od nowa.

W drugiej tercji opolanie zaczęli od gry w podwójnej przewadze i wykorzystali to. Tym razem Fabry nie strzelał, ale asystował przy golu Michala Korenko w 23 minucie. Nasi nie zwalniali i jeszcze w tej tercji wyszli na prowadzenie 3:1. Kolejną asystę zaliczył Fabry, a na listę strzelców wpisał się Filip Stopiński. Zagłębie nie składało broni i na 3 minuty przed końcem drugiej części meczu strzeliło na 2:3.

Wydarzenia na boisku zapowiadały emocjonującą trzecią tercję. Taka też była.

W 52 minucie na 4:2 wyprowadził nas Sebastian Szydło. Fabry uderzył z daleka, a bramkarz wybił prosto pod łyżwy wspomnianego gracza. Szydło umieścił krążek w siatce strzelając tuż przy słupku. Sosnowiec postanowił walczyć do końca i na ostatnie dwie minuty ściągnął bramkarza. To się opłaciło bo strzelili na 3:4 i w naszych szeregach zrobiło się "ciepło". Gospodarze dalej atakowali bez bramkarza, co wykorzystał Branislav Fabry strzelając do pustej bramki na sekundę przed końcem spotkania. Tym samym ustalił wynik meczu na 5:3.

To zwycięstwo dało naszym zawodnikom 5 miejsce w tabeli. Kolejny mecz w piątek. Orlik zagra na "Toropolu" z Toruniem.

2015-10-19 17:05:48 [79.228.86.*] id:1386670
    anstel: Napisał postów [3801], status [VIP] Reputacja