• Wyświetleń: 1328
    • Dodano: 2015-10-05 / 10:01

Gwardia bez szans z Puławami - porażka 22:33

Azoty Puławy od początku kontrolowały wynik. Podopieczni Rafała Kuptela pierwszą połowę przegrali, ale 4 bramkami. W drugiej części gospodarz odjechał i nie było co zbierać.

Faworyt przed tym spotkaniem był jeden. Azoty Puławy to brązowy medalista mistrzostw Polski i drużyna, która w tym roku też chce wskoczyć na "pudło". Gwardia zaczęła bardzo dobrze od prowadzenia 2:0. Jednak szybko gospodarze pokazali gdzie jest miejsce beniaminka. Azoty zaczęły skromnie - 7:2 -, ale po chwili było już mniej skromnie - 14:9. W pierwszej połowie udało się nam rzucić jeszcze kilka bramek, ale ostatecznie po 30 minutach przegrywaliśmy 12:16.

W drugiej połowie do bramki gospodarzy wszedł Krzysztof Zapora, a nazwisko do niego pasuje. Do tego Puławy poprawiły szyki obronne i zaczęły gromić na swoim parkiecie. Nasi nie byli w stanie zatrzymać Kubisztala, Masłowskiego czy w szczególności Przemysława Krajewskiego, który rzucił 8 bramek. W drugiej połowie Gwardia nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Warto wyróżnić wśród naszych Łangowskiego bo zdobył 6 bramek. Ostatecznie opolanie przegrali 22:33.

Dobra wiadomość jest taka, że będzie szansa na zdobycie punktów w następnym meczu. Do Opola przyjedzie równorzędny rywal - Śląsk Wrocław. Mecz wyjątkowo rozpocznie się o godzinie 15:00 w hali przy ulicy Kowalskiej w Opolu.