• Wyświetleń: 2479
    • Dodano: 2015-09-13 / 18:44

Było 0:3, skończyło się na 5:3. Orlik wygrał u siebie

Prawdziwych mężczyzn poznaje się po tym jak kończą, a nie jak zaczynają. Przed meczem odbyła się prezentacja zawodników, a po niej spotkanie, które rozpoczęło się od lodowatego prysznica. Orlik Opole przegrywał 0:3, a mimo wszystko zdołał wygrać mecz 5:3. Odnowiony "Toropol" okazał się przyjazny dla zawodników, jak i kibiców.

Piękna prezentacja przed spotkaniem chyba trochę rozkojarzyła naszych graczy. Po pierwszy 13 minutach meczu, kibice zgromadzenie na opolskim lodowisku przecierali oczy ze zdumienia. Orlik Opole po bramkach Elżbieciaka i dwóch Vrana przegrywał 0:3. Od tego momentu rozpoczęła się pogoń. Na szczęście, gola na 1:3 zdobył pod koniec pierwszej tercji Bartłomiej Bychawski.

- Zdecydowanie zbyt łatwo straciliśmy te bramki - mówił po meczu trener Jacek Szopiński - Po pierwszej tercji powiedzieliśmy sobie w szatni, że nie możemy przegrać tego meczu. Dobrze, że udało się strzelić tego gola w 17 minucie - dodał Szopiński.

Jak sobie powiedzieli tak zrobili. Opolanie na lodzie prezentowali się dużo lepiej niż rywale, ale brakowało im bramek. Po 35 sekundach drugiej tercji, zrobiło się ciekawie, bo na 2:3 strzelił Mateusz Sordon. Dwie i pół minuty później, kibice zgromadzeni na odnowionym "Toropolu" podskoczyli z radości, bo po golu Michaela Cichy'ego było 3:3. W 29 minucie, Łukasz Sznotala doszedł do wniosku, że wyprowadzi naszych na prowadzenie i tak na tablicy pokazała się czwarta bramka dla Orlika.

W ostatniej odsłonie meczu, Opolanie zdecydowanie dominowali. Mieli nawet rzut karny, ale w hokeju nie jest to wcale taka łatwa sprawa i George go nie wykorzystał. Ale za to, w 52 minucie nasi wykorzystali kontrę, którą wykończył Branislav Fabry i było 5:3. Więcej bramek nie zobaczyliśmy. Kibice chwile się cieszyli, a następnie sami założyli łyżwy, bo zaraz po meczu odbyła się darmowa ślizgawka.

Orlik Opole 5:3 Naprzód Janów (1:3, 3:0, 1:0)

2015-09-13 21:57:31 [89.64.15.*] id:1375470
    Nieźle :-) Brawa (j...ć Naprzód) ;-)

2015-09-13 21:07:29 [5.174.179.*] id:1375423
    Polpha: Napisał postów [9415], status [VIP] Reputacja