• Dodano: 2015-08-16 / 13:45
    • Komentarzy: 15

Odra Opole uległa Ruchowi II Chorzów

(Fot. archiwum)

Ruch II Chorzów pokonał na własnym boisku Odrę Opole 4:3 w meczu 2. kolejki III ligi opolsko-śląskiej.

Pierwsza okazja dla gości do otworzenia wyniku nadarzyła się w 7. minucie, kiedy to potężnym wyrzutem z autu popisał się Bartłomiej Kolanko, a akcję wykończyć starał się Mateusz Bodzich. Jego strzał został jednak zablokowany. Dwie minuty później dobrym uderzeniem popisał się Waldemar Gancarczyk, który po podaniu Wepy wyszedł na czystą pozycję. Piłka niestety minimalnie minęła słupek bramki Lecha.

Po kwadransie gry drogi do bramki szukał Mateusz Gancarczyk po podaniu swojego brata Waldemara, obrona gości była jednak na swoim miejscu i zablokowała strzał. 19. minuta to ponownie świetna akcja w wykonaniu W. Gancarczyka, który rozgrywał futbolówkę w duecie z Mateuszem Perońskim, tym razem niestety dał się złapać w pułapkę "ofsajdową". Niespełna dwie minuty później Janusz Gancarczyk odzyskał piłkę w środkowej strefie boiska, zgrał do Waldka, ale ponownie szybsza była obrona gospodarzy. W 28. minucie najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Tomasz Wepa po strzale z 20 metrów, niestety przestrzelił ponad bramką.

33. minuta to kolejny rzut wolny dla OKS, uaktywnił się Bodzioch, który posłał piłkę minimalnie obok słupka. 37. minuta i mamy Odra Opole strzela pierwszą bramkę. Waldek Gancarczyk potężnie huknął z rzutu wolnego w prawy górny róg bramki Lecha. Chwilę przed przerwą na listę strzelców mógł wpisać się Mateusz Gancarczyk po wygranym pojedynku "1 na 1", w czym przeszkodził mu skutecznie obrońca Ruchu.

W drugiej części meczu Odra zagroziła bramce gospodarzy w 52. minucie po strzale Mateusza Gancarczyka. Chwilę później M. Gancarczyk potężnie uderzył sprzed linii pola bramkowego wprost w bramkarza gospodarzy. W 60. minucie Dawid Wolny dośrodkowywał do Janusza Gancarczyka na lewe skrzydło, ponownie jednak piłka wybita przez zawodnika Ruchu. Niewiele później Mateusz Bodzioch starał się bezskutecznie dosięgnąć futbolówkę w polu karnym Ruchu.

65. minuta to wyrównanie gospodarzy po rzucie wolnym, bramkę strzelił Michał Rzuchowski. W 70. minucie "Peron" faulował w polu karnym Ruchu i na 2:1 strzelił kapitan Ruchu - Michał Szal. Ostatnie dziesięć minut spotkania to istne oblężenie zarówno jednej jak i drugiej bramki. Najpierw w 81. minucie na 3:1 podwyższył Adam Krakowski, a niespełna dwie minuty później rzut karny na bramkę zamienił Waldemar Gancarczyk.

Gdy wydawało się, że nic w meczu się nie zmieni, w 93. minucie na 4:2 podwyższył Kamil Bobryk, a po szybkiej kontrze, na 4:3 trafił Mateusz Bodzioch.

Ruch II Chorzów: Lech – Korczyński, Szal, Brodziński, Wagner – Rzuchowski, Kawecki (65. Gilewicz) – Szewczyk (88. Bobryk), Włodyka (90. Cheba), Siedlik – Setla (57. Krakowski)
    Rezerwowi: Borecki, D. Cheba, Spychaj.

Odra Opole: Weinzettel – Kolanko, Michniewicz, Bodzioch, Brusiło – Wepa (77. Ałdaś), Peroński (77. Włodarczyk) – Mateusz Gancarczyk, W. Gancarczyk, J. Gancarczyk (67. Bella) – Wolny (71. Niemczyk)
    Rezerwowi: Kleemann, Gawron, Niemczyk.

Źródło: OKS Odra Opole

2015-08-16 23:32:07 [46.204.244.*] id:1369863
    sib: Napisał postów [1836], status [Szycha] Reputacja