• Dodano: 2015-04-18 / 20:14
    • Komentarzy: 8

Odra Opole wygrała szósty mecz z rzędu. 2:0 z Górnikiem Wesoła.

(Fot. archiwum)

Lider z Opola cały czas miał bardzo wyraźną przewagę nad Górnikiem Wesoła Mysłowice, ale nie był w stanie zamienić tego na bramki. Udało się to dopiero w 63 minucie. Mateusz Gancarczyk dołożył nogę do podania Brusiło i było 1:0. 9 minut później Peroński zagrał do „Garnka”, który ponownie wpisał się na listę strzelców i ustalił wynik meczu na 2:0.

Murawa w Mysłowicach bardziej przypominała „kartoflisko” niż III ligowe boisko. To przeszkadzała podopiecznym Zbigniewa Smółki w prowadzeniu spotkania w swoim stylu. W pierwszej połowie Odra miała wyraźną przewagę, ale nie była w stanie zagrozić 17-emu w lidze rywalowi. W 16 minucie antybohaterami meczu stali się pseudokibice gospodarzy, którzy wbiegli na boisko żeby zaatakować kibiców Odry Opole. Na szczęście fani Odry nie dali się sprowokować, a napastnicy – nie zainteresowani meczem – opuścili boisko. Mecz został wznowiony, ale żadna z drużyn nie miała już groźnych sytuacji, dlatego pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0.

W drugiej części spotkania Odra Opole również miała problemy z dokładną grą po ziemi, ale ostatecznie udało się stworzyć kilka dogodnych sytuacji. W 63 minucie z lewej strony w pole karne rywala wpadł Rafał Brusiło, który zakręcił obrońcami Górnika. Następnie zagrał do niepilnowanego Mateusza Gancarczyka, a ten wślizgiem strzelił do pustej bramki i było 1:0. Gra drużyny z Mysłowic zaczęła ograniczać się do dalekich wybić z własnego pola karnego. 9 minut po pierwszej bramce, świeżo wprowadzony Mateusz Peroński wpadł w pole karne i zagrał do Mateusza Gancarczyka, która ponownie strzelił do pustej bramki i było 2:0.

Warto zauważyć, że Odra zagrała bez czterech podstawowych graczy – (Janusza Gancarczyka, Sebastiana Deji, Macieja Michniewicza i Marka Gładkowskiego – grał tylko 15 minut), którzy odpoczywają przed następnym meczem z GKS - em Jastrzębie. Ten mecz odbędzie się w następną sobotę przy ulicy Oleskiej 51 o godzinie 19-stej.

2015-04-19 18:39:54 [89.74.183.*] id:1335891
    DonPedro69: Napisał postów [11077], status [VIP] Reputacja