• Dodano: 2015-04-17 / 20:31
    • Komentarzy: 12

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle kończy sezon na 6. miejscu

(Fot. archiwum)

W ostatnim spotkaniu tego sezonu, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała walkę o 5 miejsce PlusLigi z Transferem Bydgoszcz. Kędzierzynianie przegrali mecz 0:3 (22:25, 22:25, 23:25), a następnie ulegli w „złotym secie” 12:15. Po tej porażce ZAKSA zakończyła sezon na 6. pozycji.

Początek pierwszego seta pokazał, kto będzie dominował na parkiecie w Bydgoszczy. Transfer na pierwszą przerwę techniczną schodził z prowadzeniem 8:4. ZAKSA jednak zdołała dogonić rywala i po ataku Kay Van Dijk’a było 15:15. Gra „punkt za punkt” trwała do stanu 20:20, ponieważ końcówka należała do gospodarzy. Cupkovic na 23:21 i ostatecznie nasi zostali złapani na pojedynczym bloku co dało 25 punkt Transferowi Bydgoszcz, przy 22 ZAKSY Kędzierzyn – Koźle.

Początek drugiego seta bliźniaczo podobny do pierwszego. Transfer szybko uciekł - 6:4, 8:6. ZAKSA starała się coś zrobić, ale nie była w stanie nawet zagrozić rywalowi w tej części meczu – 13:9, 17:14. Bydgoszcz „dowiozła” kilkupunktowe prowadzenie do końca i wygrała drugą partię 25:22.

Dopiero trzeci set tej rywalizacji o piąte miejsce PlusLigi był bardziej wyrównany. „Punkt za punkt” do stanu 8:8, ale wtedy coś się zacięło w kędzierzyńskich szeregach. Bydgoszcz uciekła na 4 punkty, i było 14:10. ZAKSIE udało się jeszcze dogonić rywala – 20:20, ale końcówka znowu należała do gospodarzy, którzy po ataku Cupkovicia wygrali seta do 23, a cały mecz 3:0. O zwycięzcy tej rywalizacji miał zadecydować „złoty set”.

Tym razem dobrze zaczęła drużyna z Kędzierzyna, bo po ataku Dicka Kooy’a z pipe’a było 6:4 dla naszych zawodników. Nagle gospodarze wyszli na prowadzenie – 8:7, ale ZAKSA szybko odpowiedziała – 10:8. Niestety nasi zawodnicy rozpoczęli wtedy festiwal błędów, które bezwzględnie wykorzystywał Transfer. Ostatecznie Kędzierzynianie przegrali „złotego seta” 12:15 i zajęli 6. miejsce w PlusLidze.

2015-04-18 12:15:23 [87.149.158.*] id:1335391
    sebastian325i: Napisał postów [13403], status [VIP] Reputacja
    Ot. Co nic nie piszecie o nowym mistrzu Europy.... pochodzi przecież z Oppeln...

2015-04-18 12:48:41 [178.37.11.*] id:1335399
    kasiadm: Napisał postów [1378], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Co prawda nie pochodzi, ale jest mieszkańcem i zawodnikiem najbardziej znanego klubu z Opola. Też nie rozumiem dlaczego nic nie piszą..

neon: Napisał postów [2686], status [Szycha] Reputacja
    N.I.CH.I.W.D.Ę. - No Chwała Im Wieczna-DziękujĘ.
    2015-04-18 12:22:00 [87.149.158.*] id:1335393
    Taaaa....
    2015-04-18 09:50:19 [178.37.11.*] id:1335366
    Nic nie piszecie o mistrzostwach w Tbilisi. A Bartek juz wyrwał złoto! Brawo!

2015-04-18 09:56:23 [217.99.129.*] id:1335369
    coolerr: Napisał postów [12931], status [VIP] Reputacja
    Komu ? Złapali Go?
    2015-04-18 10:38:31 [178.37.11.*] id:1335376
    Budowlani górą! Bartek i Arek jesteście wielcy! Mamy 3 złota, srebrny i brąz w jednej kategorii! A Op24 śpi.
    2015-04-17 22:23:45 [37.30.5.*] id:1335329
    Teraz łatwiej będzie pozbyć się kogo trzeba!

2015-04-18 07:52:40 [83.14.244.*] id:1335348
    Polpha: Napisał postów [9415], status [VIP] Reputacja
    A kto jest zbędny?
    2015-04-18 01:04:07 [176.107.171.*] id:1335338
    Hubertus: Napisał postów [31356], status [VIP] Reputacja
    ...ZAKSA potrzebuje "świeżego powietrza" w szatni !...PS:"POLSKA Młodzież" zdobyła MISTRZOSTWO EUROPY , może warto "zainwestować " w przyszłość" klubu?!