• Dodano: 2014-12-16 / 14:40
    • Komentarzy: 5

Opolskie tancerki przywiozły medale z Mistrzostw Świata

(Fot Akademia Tańca Ramada)

Trzy złote i dwa srebrne medale zdobyły tancerki Akademii Tanecznej Ramada podczas Mistrzostw Świata w Balecie, rozgrywanych w Mikołajkach. To już czwarty rok z rzędu, kiedy Opolanki pokonują rywalki z całego świata.

Mistrzostwa Świata w Balecie IDO World Championship Ballet-Point były częścią trwających tydzień zmagań tancerzy z całego świata. Areną tanecznej rywalizacji był hotel Gołębiewski w Mikołajkach.

- Trzy złote medale, dwa srebrne oraz trzy miejsca w finale to znak, że tytuł mistrzów świata jest nadal aktualny i obroniony przez naszą Opolską Akademię Tańca Ramada - cieszy się Elżbieta Podejko-Duda, dyrektor Akademii Ramada.

Pierwsze miejsca zdobyły: Julia Ciszewska oraz Mira Grodziecka - Makulska w kategorii duet 12-15 lat, Jola Karaźniewicz w kategorii solo do 7 lat oraz Zosia Kmiotek i Karolina Mulik w kategorii duet do 7 lat. Drugie miejsca tancerki Ramady zdobyły w kategoriach: mini grupa oraz formacja do 7 lat. Piąte miejsce w kategorii balet solo 12-15 lat zdobyła Mira Grodziecka - Makulska, a na siódmej lokacie uplasował się duet 16+: Zuzanna Lis i Agata Sawicka. Również siódme miejsce wytańczyły baletnice z mini grupy do lat 11.

- Dominacja naszych tancerek trwa nieprzerwanie już czwarty rok z rzędu. Presja jest olbrzymia, ponieważ na scenie prezentują się najlepsi tancerze z całego świata. Dziewczęta walczyły o sukces z tancerzami Kanady, Rosji, Norwegii, Finlandii, Niemiec, Słowenii, Serbii i RPA - tłumaczy szefowa Akademii Ramada.

Młode tancerki nie osiadają na laurach, rozpoczęły już bowiem przygotowania do Mistrzostw Polski IDO, które odbędą się w maju 2015 roku.

2014-12-17 06:43:45 [31.61.136.*] id:1292836
    Polpha: Napisał postów [9431], status [VIP] Reputacja