• Wyświetleń: 2544
    • Dodano: 2014-11-20 / 00:50
    • Komentarzy: 16

Gwardia lepsza w derbach. Olimp Grodków postawił poprzeczkę wysoko.

Spotkanie pełne walki - tak najlepiej można podsumować rywalizację derbową Gwardii i Olimpu.

Rok Simic w kluczowym momencie meczu "pociągnął" grę gospodarzy w ofensywie.

(Fot: Dżacheć)

Nie rywale z górnych rejonów tabeli, ale ekipa z tego samego województwa poderwała PE Gwardię Opole do, póki co, najbardziej zaciętego spotkania jakie opolska publiczność widziała w tym sezonie w hali przy ulicy Kowalskiej. Olimp Grodków głównie za sprawą solidnej defensywy postawił wysoko poprzeczkę znacznie wyżej notowanego przeciwnikowi. Trzeba też oddać, że momentami w derbowej rozgrywce górę brały emocje. Ostatecznie jednak umiejętności i przygotowanie taktyczne dały gwardzistom zwycięstwo.

Opolscy szczypiorniści w trwającym sezonie I Ligi zdążyli przyzwyczaić kibiców do pewnego "rozjeżdżania" przeciwników i to na ogól już w pierwszej części meczu. Kilka pierwszych akcji środowej konfrontacji z Olimpem nakreśliło jednak inny scenariusz. W 2. minucie to goście wyszli na prowadzenie, na co szybko trafieniem odpowiedział Wojciech Knop. Mimo sporych wysiłków w ofensywie obu zespołów największe brawa zbierali bramkarze obu drużyn. Adam Malcher pewnie odpierał ataki grodkowian, a Łukasz Romantowski - eks gwardzista - sprytnie czytał intencje dawnych kolegów z zespołu.

Kiedy sposób na pokonanie Romatowskiego znaleźli kolejno Knop, Wojciech Jankowski i Remigiusz Lasoń wydawało się, że gospodarze znaleźli sposób na powrót na "stare tory" pierwszoligowej rywalizacji. Nic z tych rzeczy. Popularny Romek kolejny raz błysnął swobodą interwencji między słupkami i zamiast dominacji spadkowicza z PGNiG Superligi fani zgromadzeni przy Kowalskiej oglądali pasjonujące widowisko wet za wet. Trzeba w tym momencie oddać, że zawodnikom obu zespołów tuż przed zmianą stron zmagań wyraźnie udzieliła się atmosfera derbów i nie przebierali w środkach zatrzymując ataki przeciwnej strony. To z kolei obfitowało w liczne interwencje sędziowskie. Ostatecznie do szatni Gwardia zeszła z dobrą zaliczką prowadząc 14:9.

Drugą część zmagań zdecydowanie lepiej rozpoczęli przyjezdni. Olimp zdołał odrobić zaległości w liczbie 3 goli i trener Rafał Kuptel w kilkadziesiąt sekund desygnował do gry pierwszy garnitur zespołu. Nie jest tajemnicą, że szkoleniowiec opolskiej ekipy w sytuacji komfortowego prowadzenia "daje pograć" zmiennikom. Na takie roszady w środę nie było jednak czasu bo Romantowski w okolicy 40 minuty ponownie wpadł w bramkarski trans i skutecznie zniechęcał gwardzistów w ataku. Ten impas przerwał dopiero Nenad Zelijic. Kluczowy moment wyrównanej rywalizacji miał miejsce przy stanie 19:16. Pierwszą cegiełkę do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę dołożył Romantowski, a w sukurs poszedł mu Tomasz Biernat, który skuteczny był z każdej strony parkietu. Z rzutu karnego trafił Łukasz Gradowski i na 13 minut przed ostatnią syreną goście tracili do faworytów tego spotkania tylko jedną bramkę - 20:19. Nie bez wpływu pozostała na taki stan ostra rywalizacja w defensywie, która wyraźnie mocno odbiła się w tej części gry na podopiecznych Kuptela. 8 minut gry w osłabieniu gwardzistów było jednak niczym przy adekwatnej sytuacji w szeregach rywali.

Opolanie za sprawą zmiennika w bramce, Kamila Buchcica, zdołali opanować nerwy i ponownie odskoczyli Olimpowi. Świetną akcją w ofensywie popisał się Rok Simic i dał w 50. minucie prowadzenie Gwardii 3 bramkami. Słowak w końcówce nadawał ton poczynaniom swojej drużyny w ataku. Wypracowane prowadzenie w rozmiarach 5 goli nie zostało już zniwelowane do ostatniej syreny. Po niej większość zawodników padła na parkiet szukając chwili odpoczynku. O trudach tego meczu najlepiej świadczy skala gry w osłabieniu obu zespołów. Zarówno Gwardia jak i Olimp musiała sobie radzić w uszczuplonym składzie po 12 minut z pełnych 60 przewidzianych regulaminem gry.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 29:24 dla Gwardii Opole.

2014-11-21 09:30:17 [83.30.220.*] id:1284807
    nika: Napisała postów [22964], status [VIP] Reputacja
    od 2016 roku biegi i skoki narciarskie znikną z ogólnodostępnej telewizji ponieważ wyłączne prawa do ich transmisji pozyskał Eurosport ... koniec sportu dla plebsu w Polsce hehe

Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [11]
    2014-11-21 09:37:11 [178.36.235.*] id:1284808
    hahahaha: Napisał postów [22273], status [VIP] Reputacja
    słyszałem to wczoraj w RMFie... mówie znajomemu a ten, że to niemożliwe. Mówię piłka nożna juz tylko w Polsacie to i skoki sie nie zdziwię jak znikną... Szaranowicz aż się popłakał jak się żegnał ;(
    2014-11-21 09:46:22 [83.30.220.*] id:1284809
    idąc dalej należy zlikwidowac TVP , bo co tam pozostanie ? Klan, M jak miłość , Moda na sukces no i jeszcze spoty wyborcze PO ;)
    2014-11-21 10:11:40 [92.28.242.*] id:1284813
    olenka4u: Napisała postów [43347], status [VIP] Reputacja
    Moda na sukces znika z anteny za miesiac, czytałam na Pudlu ;p
    2014-11-21 10:13:10 [178.36.235.*] id:1284816
    a qrwa Jaka to Melodia nigdy się nie skończy!!
    2014-11-21 10:14:46 [89.79.90.*] id:1284817
    Demotywator: Napisał postów [34384], status [VIP] Reputacja
    jak to...moda na sukces...i co ja będę oglądał:(
    2014-11-21 10:17:31 [83.30.220.*] id:1284818
    Boshe co sie stało !? !! Ridż umarł ? czy Bruk już przespała się ze wszystkimi w miescie ? ;)
    2014-11-21 10:18:26 [91.193.208.*] id:1284819
    RAII: Napisał postów [27576], status [VIP] Reputacja
    Na Wspólnej rulez
    2014-11-21 10:20:28 [83.30.220.*] id:1284820
    teraz to tylko czekam na kodowany "Anioł Pański" na PPV w Polsacie :D
    2014-11-21 10:21:14 [83.30.220.*] id:1284821
    5 min z jedyne 99,99 zł ;)
    2014-11-21 10:21:35 [83.30.220.*] id:1284822