• Dodano: 2014-09-21 / 09:30
    • Komentarzy: 13

Drugie zwycięstwo Gwardii Opole w tym sezonie

(Fot. PE Gwardia Opole)

Szczypiorniści PE Gwardii Opole w wyjazdowym spotkaniu w pewnym stylu rozprawili się z SRS Czuwaj Przemyśl 22:31 (10:14). Trener chwali swoich zawodników i zapowiada już przygotowania do kolejnego spotkania.

Wynik otworzył Jakub Płócienniczak. Drużyna gospodarzy kroku Gwardii Opole dotrzymywała do ósmej minuty spotkania, kiedy na tablicy wyników było 3:3. Popularni „Harcerze” w ofensywie sporo piłek kierowali do obrotowego Kubisztala, lecz większość z tych podań padały łupem szczypiornistów PE Gwardii Opole. Szczypiorniści z Opola „dziurawili bramkę gospodarzy” rzutami z drugiej linii, w których królował Nenad Zeljic, mający po końcowym gwizdku 6 trafień na koncie.

Aktywna defensywa opolan sprawiała „Harcerzom” z Przemyśla masę problemów, dzięki czemu Gwardia systematycznie powiększała prowadzenie, które po pół godzinie gry wynosiło cztery bramki. Aktywni z drugiej linii byli Lasoń i Rumniak, raz za razem posyłając swoje firmowe rzuty, a dostępu do bramki dobrze strzegł Buchcic, który zmienił Malchera.

Po zmianie stron Gwardziście kontrolowali przebieg meczu, cały czas prowadząc kilkoma bramkami. Na kwadrans przed końcową syreną było 17:22. Ostatecznie PE Gwardia Opole pokazała dobrą lekcje piłki ręcznej, zwyciężając różnicą 9 bramek.

- Cieszy wygrana na tak trudnym terenie jakim jest Przemyśl. Przed nami kolejny trudny mecz, na którymi musimy dobrze się przygotować. Każda drużyna będzie chciała wygrać z nami, co pokazał dzisiejszy mecz – mówi trener drużyny Rafał Kuptel.

Gwardzistów do zwycięstwa poprowadziła druga linia. Lasoń, Zeljic i Rumniak zdobyli razem 16 bramek. Oni wzięli na siebie ciężar zdobywania bramek w pierwszej części gry oraz na początku drugiej odsłony. Świetne zawody rozegrał Paweł Swat, zwłaszcza w obronie, a następnie wykorzystując rzuty karne zdobył 5 bramek. Efektem tego było pewne prowadzenie, które zwiększało się z każdą kolejną akcją.

SRS Czuwaj Przemyśl – PE Gwardia Opole 22:31 (10:14)

Czuwaj: Sar, Orłowski, Rycharski – Puszkarski 4, Dejnaka 4, Stołowski 4, Hataś, Żak 3, Misiewicz 1, Skręt, Kroczek 1, Kubisztal 5

Gwardia: Malcher, Buchcic – Swat 5, Tronajowski 2, Knop, Rumniak 4, Zeljic 6, Mokrzki 1, Ciosek, Prokop 2, Płócienniczak 2, Simic 3, Lasoń 6

Kary:

Czuwaj – 14 minut (Misiewicz, Stołowski – 4 min.; Puszkarski, Kubisztal, Skręt – 2 min.)

Gwardia – 8 minut (Płócienniczak – 6 min. – czerwona kartka w 49 minucie; Rumniak – 2 min.)