• Wyświetleń: 3108
    • Dodano: 2014-08-28 / 12:07
    • Komentarzy: 8

Efektowne zwycięstwo Odry w Pucharze Polski OZPN

Młody Marcin Niemczyk rządził i dzielił na boisku w Chróścicach. 4 golami w pucharowym meczu "zapukał" do pierwszej jedenastki OKS.

Piłkarze OKS pewnie awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.(Fot: Dżacheć)

Aż 6:1 Odra Opole pokonała Victorię Chróścice w meczu 1/32 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Co ciekawe taki wynik nie był udziałem pierwszego garnituru OKS, ale jedenastki złożonej głównie z zawodników juniorskich. Aspiracje do gry ze starszymi kolegami potwierdził m.in. Marcin Niemczyk, zdobywca 4 bramek przeciwko Victorii.

Zawody pucharowe pomiędzy Odrą a Victorią rozpoczęły się wyśmienicie dla przyjezdnych z Opola. Już w 4. minucie Marcin Niemczyk przytomnym strzałem pokonał Patryka Walkowicza. Warto przy tej akcji docenić świetne podanie Kacpra Pawlusa. Płomień nadziei na korzystny wynik w serca około 100 kibiców z Chróścic wlał jeszcze Marcin Rogowski w 19. minucie. Wykorzystał on szkolny błąd obrońców OKS i przejął zbyt krótkie podanie do bramkarza, a po chwili pokonał Filipa Wichmana wyrównując stan rywalizacji.

Jeszcze przed przerwą na 2:1 dla Odry zdążył jednak podwyższyć Niemczyk, a z kolei Marcin Kocur rwał włosy z głowy po zmarnowaniu 100-procentowej okazji na kolejnego gola. Po zmianie stron na murawie rządzili już tylko goście. W 49. minucie gola zdobył Pawlus, którego świetnym podaniem obsłużył wprowadzony w przerwie Dawid Wolny. Sam Wolny, będący ostatnio w życiowej formie, w 71. minucie trafił na 4:1 z podania innego rezerwowego, Sebastiana Deji. Ostatnie dwa ciosy w pucharowej konfrontacji zadał Victorii Niemczyk.

Chwilę po ostatnim gwizdku trener Zbigniew Smółka mógł uściskać każdego ze swoich piłkarzy z osobna, tak jak uczynił to zresztą przed rozpoczęciem spotkania. W 1/16 Pucharu Polski OZPN Odra Opole zagra 10 września w Strzelcach Opolskich z tamtejszym Piastem.

2014-08-28 18:55:36 [77.223.230.*] id:1255096
    focus: Napisał postów [12], status [nowy] Reputacja
    Zaorać, tak jak Kolejarza ... Kilo mułu i dno bagna, szkoda kasy na ligę podwórkową (IV liga) ... Proponuję wyburzenie stadionu Odry, a w tym miejscu wybudowanie z prawdziwego zdarzenia strefy WELLNES

J_endrek: Napisał postów [257], status [maniak] Reputacja
    Przy takich meczach powinno podawać się składy drużyn i przy każdym zawodniku, gdzie jest zatrudniony. Pewnie wynik czytelnicy odbieraliby inaczej.

2014-08-28 20:02:22 [83.29.105.*] id:1255109
    tiku: Napisała postów [37315], status [VIP] Reputacja