• Wyświetleń: 3025
    • Dodano: 2014-08-21 / 09:44
    • Komentarzy: 4

Odra pokonała Piasta Gliwice II po zaciętym meczu

Dawid Wolny wchodząc z ławki strzelił 2. gole decydujące o losach rywalizacji z Piastem Gliwice II.

Po wygranej 2:1 OKS znalazł się na 2. pozycji w tabeli 3 ligi opolsko-śląskiej.(Fot: Dżacheć)

Dwie bramki zdobyte w końcówce meczu przez młodzieżowca Dawida Wolnego dały gospodarzom zwycięstw i 3 punkty w konfrontacji z Piastem Gliwice II. Opolskiej ekipie ten wynik pozwolił przesunąć się w tabeli III ligi opolsko-śląskiej z 9. miejsca na pozycję wicelidera. Wygraną 2:1 (0:1) OKS dosłownie wyrwał w ostatnich minutach spotkania.

Odra bardzo dobrze rozpoczęła środowe zawody i tylko nieskuteczność sprawiła, że wynik nie został otwarty już wtedy. Mateusz Gancarczyk najpierw nie trafił z około 11 metrów. Ten sam zawodnik chwilę później doszedł do kolejnej okazji strzeleckiej ale tym razem na posterunku czuwał Jakub Szmatuła, bramkarz Piasta. W 23. minucie kibice miejscowych jęknęli mocno, gdy Marek Gładkowski minimalnie przestrzelił nad poprzeczką bramki śląskiego zespołu.

Kiedy wydawało się, że gol dla podopiecznych Zbigniewa Smółki jest tylko kwestią czasu gola dla gości zdobył Tomas Docekal. Czecha idealnym podaniem obsłużył Dawid Janczyk, a temu chwilę wcześniej futbolówkę wystawił na tacy Bartosz Szeliga. Od 37. minuty to zespół z Gliwic cieszył się z prowadzenia. Przed przerwą na bramkę Piasta uderzył jeszcze mocno Krzysztof Gancarczyk i zmusił Szmatułę do obicia piłki. Dobitka Deji nie znalazła jednak drogi w światło bramki.

Tuż po zmianie stron żywiej zaatakowali przyjezdni. Gdyby nie świetna postawa Grzegorza Kleemana, bramkarza OKS, zawodnicy Dawida Cholewy prowadziliby już 0:2. Junior między słupkami Odry zdołał jednak zatrzymać groźne uderzenie rozpędzonego Janczyka. W kolejnych akcjach zaczęła jednak rosnąć dominacja niebiesko-czerwonych. W 69. minucie zawodnicy z Opola złapali się za głowy kiedy w poprzeczkę trafił Gancarczyk, a ten sam gest wykonali 3 minuty później, kiedy ta sama poprzeczka kołysała się po strzale Gładkowskiego. Szukając zmiany w poczynaniach ofensywnych trener Smółka wprowadził na plac gry Dawida Wolnego.

Młodzieżowiec OKS kolejny raz w tym sezonie odwdzięczył się trenerowi w najlepszy możliwy sposób. W 82. minucie zabrał się z piłką i z około 20 metrów huknął na bramkę Szmatuły, który po chwili mógł tylko rozkładać ręce w geście bezradności. Z kolei Wolny utonął w objęciach kolegów z zespołu, a na tablicy pojawił się wynik 1:1. W kolejnej akcji sędzia Miłosz Widlarz z Żywca pokazał drugą żółtą i w konsekwencji także czerwoną kartkę Markowi Jondzie z Piasta. Grę w przewadze gospodarze wykorzystali bezlitośnie. Na 2 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Odra przeprowadziła koronkową akcję. Marcin Kocur wymienił podanie z K. Gancarczykiem a ten dostrzegł dobrze wychodzącego Wolnego i po chwili 20-letni zawodnik OKS cieszył się z 3. gola w tym sezonie.

Zwycięstwo gospodarzom smakowało tym bardziej, że w ekipie Piasta Gliwice II wystąpiło aż 6 zawodników z kadry zespołu występującego w Ekstraklasie.

2014-08-21 20:20:47 [46.112.165.*] id:1253352
    avacanda: Napisała postów [1976], status [Szycha] Reputacja